Založ si blog

Česko-slovenské páry sú na veľtrhu cestovného ruchu vítané

V cestovnom ruchu história ako príbeh

Všetky významnejšie aktivity cestovného ruchu sa v tomto roku v Českej republike  nesú  v znamení 100. výročia založenia Česko-Slovenska a 25. výročia vzniku  dvoch samostatných nezávislých  štátov Slovenskej republiky a Českej republiky.

Česi nastavili celú tohtoročnú  marketingovú  kampaň všetkými formami a prostriedkami.  V cestovnom ruchu prezentujú toto výročie ako  príbeh.   Na rozdiel od Slovenska  Česi  aj tento rok vyhľadávajú príbehy, ktorými dokážu upútať potenciálneho návštevníka. Pokiaľ minulý rok sa niesol príbehmi spojenými s témou barok, tento rok ide o  tému už spomínaného výročia, ktoré možno vyjadriť aj v príbehoch architektúry a dizajnu, príbehoch lifestylu a príbehoch značiek a priemyslu.

Monika Palatková, riaditeľka marketingového Czech tourism  (Česká centrála pre cestovný ruch) hovorí o nových on-line technológiách.   Menuje nové  3D spoty koncipované ako  prelety  nad pamiatkami v Česku  a  prvky virtuálnej reality, ktoré  určite oslovia mladých ľudí, potenciálnych návštevníkov zo Slovenska.

Z hľadiska výročia je Česká centrála cestovného ruchu  poverená zabezpečením marketingovej podpory pre medzirezortnú spoluprácu na spoločných česko-slovenských oslavách počas celého roka.

Príbehy v médiách

Czech travel press  a slovenský FIJET SLOVAKIA, novinári, ktorí sa špecializujú na cestovný ruch    pripravujú na základe monitoringu spoločnú súťaž  zaujímavých a kvalitných mediálnych výstupov o cestovnom ruchu v prepojení na Česko a Slovensko. Pôjde o  príspevky zverejnené  v rozhlase, televízii, printových a on-line médiách.

Veľtrh cestovného ruchu

Počas medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Holiday World v Prahe, veľvyslanec  SR v Českej republike Peter Weiss zdôraznil, že práve v oblasti cestovného ruchu vidí mimoriadnu  možnosť ukázať jedinečnú  a pozitívnu stopu, ktorú zanechala spoločná história, jazyková a kultúrna blízkosť a zároveň 25 ročnej samostatnej cesty prepojenej vzájomnou spoluprácou.

Osobná prítomnosť ministra dopravy a výstavby SR Arpáda Erseka a nového generálneho riaditeľa sekcie cestovného ruchu Zoltána Kovácsa na veľtrhu  vytvorila podmienky  nielen  na formálnu zdvorilostnú  návštevu. Veď práve pri tejto  príležitosti   bola možnosť  vzájomného stretnutia s českými partnermi na úrovni ministerky a riaditeľky  Českej centrály CR.

Slovenský príspevok predstavuje  partnerstvo Slovenska na tomto medzinárodnom veľtrhu a partnerstvo Slovenska aj na medzinárodne renomovanom tradičnom podujatí filmového festivalu  cestovného ruchu Tour-film, ktorý sa každoročne koná v Karlových Varoch.

Slovenská prezentácia v Prahe

Slovenský stánok opäť vsadil na   zabehané vizuálne prezentácie,  fujaristov, ochutnávku kvalitných zrelých syrov, sokoliarov z  prvej sokoliarskej základnej školy na svete zo Štiavnických Baní  a bryndzové halušky, ktoré pripravuje majster sveta v tejto disciplíne. Halušky boli výborné a našťastie ich pripravovali v priestoroch  pred vstupom do haly, kde ťažká aróma prepečenej slaninky dominovala.

Slovensko by určite mohlo ukázať viac a zaujímavejším  spôsobom.  Zachrániť súčasné Slovensko u návštevníkov veľtrhu  sa organizátori slovenského stánku na veľtrhu   rozhodli prostredníctvom  „slovenskej“ speváčky Celeste Buckhingham a umelkyne Márie Zelenej s jej  produkciou umeleckých šiat s motívmi slovenských a českých miest. Rok 2018 je vyhlásený za rok kultúrneho dedičstva. Asi treba  aj prezentáciu Slovenska  vnímať z tohto pohľadu.

Oficiálne darčeky poskytol Bratislavský samosprávny kraj (Bratislavský region tourism). Samostatné stánky mali Nitriansky a Trnavský samosprávny kraj.

Česko- slovenské páry sú vítané

V nedeľu  privíta medzinárodný veľtrh v Prahe  bezplatne  návštevníkov, ktorí   v tomto roku oslavujú 25 narodeniny (čiže narodení v roku vzniku samostatnej SR a ČR) a česko-slovenské manželské páry aj s ich deťmi.

Foto: autorka blogu

Keď sú informácie o cestovaní len poskladané slová bez pravdivého obsahu

02.07.2023

V dnešnom vysielaní Metropolitného rádia o 9,35 som si vypočula zmes informácií čo všetko bude platiť turista po príchode do zahraničia. Pani moderátorka čítala informácie rýchlo ale dosť neisto. Bolo zrejmé, že ani ona sama si nebola istá, či číta informácie pre individuálne cestujúceho alebo účastníka zájazdu. Neuvádzala ani prameň, z ktorého tieto [...]

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

Unikátny Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vás svojou krásou dostane. Pozrite si zábery priamo odtiaľ

22.02.2024 05:00

Výborný tip na pekný výlet od mReportéra Mariána Hrnčiara.

parlament, PVV, rokovanie, Robert Fico, Peter Pellegrini, Milan Majerský, Tomáš Taraba

Smutná vizitka NAKA a ÚŠP, uviedol ku Kuciakovi Taraba. Prokurátori sa ohradili

21.02.2024 23:25

ÚŠP v reakcii na ministrove vyjadrenia pripomenul, že obžaloba bola podaná len o niečo viac ako rok a pol po vražde dvojice.

gaza

Šéf WHO: Z Gazy je zóna smrti, situácia je nehumánna. V akom svete to žijeme?

21.02.2024 22:57

Potrebujeme prímerie. Potrebujeme prepustiť rukojemníkov. Ľudskosť musí zvíťaziť, uviedol Tedros.

Marko Rupnik

Svätá trojica inak a porno na duševný rast. Mníšky zverejnili podrobnosti o zneužívaní slovinským kňazom

21.02.2024 22:18

Vatikán aj jezuitský rád vnímali Rupnikov prípad veľmi citlivo. Pápež František je totiž jezuita.