Založ si blog

Cestovný ruch a umelé oplodnenie v Česku

Cestovný ruch a umelé oplodnenie 

Podľa dnešného vydania elektronického média Tourism Review  News

https://www.tourism-review.com/fertility-tourism-czech-republic-top-destination-news10711

je   „Fertility tourism“ cestovný ruch s cieľom umelého oplodnenia  významnou   súčasťou ponuky  zdravotného cestovného ruchu britských agentúr.

Destinácie, ktoré sú  uznávané pre tento druh cestovného ruchu  spĺňajú viacero kritérií. Ide o kvalitnú, cenovo dostupnú  zdravotnú  starostlivosť,  liberálnu a minimálne komplikovanú právnu úpravu  vrátane  ďalších  predpisov a    v neposlednom rade cestovné náklady.

Česko ako popredná destinácia

V článku je uvádzaná ako  popredná destinácia  susedná   Česká republika.  Autori zdôrazňujú cenovú dostupnosť  a komplexný  IVF program na  certifikovaných  klinikách v Prahe, v Brne a v ďalších menších  mestách  v cenových reláciách 1950 – 2500 – 4500  EUR. Tieto kliniky  britské špecializované agentúry zaradili do svojej ponuky zdravotného cestovného ruchu s cieľom umelého  oplodnenia.

Briti z  českého práva  oceňujú skutočnosť, že  právne je za matku   považovaná   žena, ktorá porodí,  umelé oplodnenie nerieši  pohlavie dieťaťa  a darcovstvo spermií alebo vajíčok je anonymné.

Takže  na záver, Česká republika láka britskú klientelu nielen  na kultúru, pivo,  príbehy,  miesta filmovačiek alebo  nočný život….

Keď sú informácie o cestovaní len poskladané slová bez pravdivého obsahu

02.07.2023

V dnešnom vysielaní Metropolitného rádia o 9,35 som si vypočula zmes informácií čo všetko bude platiť turista po príchode do zahraničia. Pani moderátorka čítala informácie rýchlo ale dosť neisto. Bolo zrejmé, že ani ona sama si nebola istá, či číta informácie pre individuálne cestujúceho alebo účastníka zájazdu. Neuvádzala ani prameň, z ktorého tieto [...]

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

Izrael, Palestína, Chán Junis, Pásmo Gazy,

Šéf OSN žiada prímerie v Gaze. Izraelský minister ho nazval hrozbou pre svetový mier

07.12.2023 06:40

Izraelský minister zahraničných vecí Eli Kohen ostro kritizoval generálneho tajomníka OSN Antonia Guterresa, ktorý varoval pred situáciou v Pásme Gazy.

náboje, zbraň, poprava

Streľba v centre Bruselu si vyžiadala štyroch zranených

07.12.2023 06:04

Pri streľbe na hlavnej nákupnej ulici v centre Bruselu boli v stredu večer zranení štyria ľudia, informovala polícia belgického hlavného mesta.

Delegácia EÚ v Číne

Čína žiada od EÚ spoluprácu na zabezpečení stability a vyhnúť sa zasahovaniu

07.12.2023 06:00

Čínsky prezident Si Ťin-pching vyzval EÚ, aby spolupracovala s Čínou na zabezpečení globálnej stability a vyhla sa zasahovaniu.

šimkovičová

Šimkovičová a Remišová v Rakúsku, Taraba v Kanade, Sulík v Austrálii. Majetkové priznania ukázali zahraničné majetky politikov

07.12.2023 06:00

Niektorí sa chystajú v zahraničných domoch stráviť dôchodok, iní preferujú mimoslovenské bývanie už dnes.