Založ si blog

Tešíme sa na hokejové majstrovstvá?

Myslím si, že odpoveď je jasná. Fanúšikovia určite.   Nielen tí naši, ale aj fanúšikovia tímov z Fínska, Kanady, Ruska, USA  či iných  účastníckych krajín.

Príprava je v plnom prúde vrátane reklamy,

ktorá má osloviť fanúšikov po celom svete.  V krátkych reklamných šotoch sa objavuje Sajfa. Rozpráva sa s osobou, ktorá predstavuje akéhosi zástupcu danej (oslovenej)  krajiny u nás na Slovensku. Fajn, Sajfa má dobrého manažéra….

Zo šotov, ktoré som videla  mi zostali v pamäti hlavne  chrániče na zuby. Tie si každý pozývajúci  vloží do úst a takto nezrozumiteľne vyrozpráva svoju pozvánku.  Asi je to vtipné a cool. Nehodnotím.

Financovanie aj z peňazí slovenských daňových poplatníkov

Ja len viem, že aj na tieto reklamy prispievajú všetci daňoví poplatníci.  Ministerstvo si vzalo za svoje podporiť majstrovstvá veď  ide o cestovný ruch. Logické a správne. Bratislavská organizácia cestovného ruchu  považuje za svoju povinnosť podporiť majstrovstvá.  Tiež logické a správne. Áno,  ide o cestovný ruch a o snahu osloviť a privolať čo najvyšší počet zahraničných –  hokejom  zanietených  turistov.

Prečo mi predsa niečo vadí?

Posledné majstrovstvá v roku 2011 mali reklamné šoty, ktoré prezentovali  hokej,  ľad,  všetky boli v podstate v modrom odtieni, čo opäť evokovalo chlad. Kapacita štadióna má svoje limity a tak kto sa v zahraničí nedostal ku vstupenke, tak sa často rozhodol nepricestovať do Bratislavy, či Košíc. Tiež treba spomenúť návštevníkov,  ktorí  mali rozpočet na kúpu niekoľkých vstupeniek, ale nevedeli, že môžu vidieť ďalšie zápasy aj inak.   Naplánovali si pobyt  v Bratislave či v Košiciach len na  daný konkrétny počet dní a nevideli dôvod, aby  pricestovali skôr, alebo zostali dlhšie.  Nemali predstavu, že v čase hokejových majstrovstiev je na Slovensku už pekná jar.

Spomínam si  na rozhovor s mladými fínskymi fanúšikmi  v Bratislave na Šafárikovom námestí. S nadšením popisovali,  že sledovali jeden z majstrovských zápasov   na veľkoplošných obrazovkách.  Vnímali to ako dobrú náhradu. Takto  mohli vidieť  aj  zápasy, na ktoré si vstupenky nekúpili. Ešte viac si považovali teplé príjemné počasie,  ktoré len podporilo ich záujem sledovať „out-doorový“ prenos.

Uvidíme, či  autori reklamných šotov zdôraznia aj atmosféru  Košíc či Bratislavy. Či bude aspoň niekoľkosekundová sekvencia, ktorá ukáže  možnosť sledovať  zápas prostredníctvom digitálneho prenosu na veľkoplošných obrazovkách aj na námestiach, či pri obchodných centrách v oboch hokejových mestách.  Veď aj tento zážitok je  neopakovateľný. Alebo zostane ako najväčšie médium  atraktivity hokejových majstrovstiev  len tvár Sajfu a pozvánka vyrieknutá s chráničom na zuby?

Foto: autorka

Marek Hamšík versus Zlatan Ibrahimovič

31.12.2019

Obaja výborní futbalisti. 10.decembra prišiel na štadión CSC Neapol Marek Hamšík. Konala sa skupinová fáza Ligy majstrov. Celý štadión (60 tisíc divákov) „povstal“ a skandovaním Hamsik, viac »

Predvianočné zakopnutie

24.12.2019

Úplne jednoducho na nerovnom chodníku. Po krátkom čase boleli obe ruky. Otočiť kľúč a naštartovať auto? To bol len neúspešný pokus. Už neposlúchali ani prsty. Dobre, na pohotovosť sa dá viac »

Čo je iné na vianočných trhoch v Záhrebe

15.12.2019

Slováci obdivovali vianočné alebo adventné trhy v minulom storočí v nemeckých a rakúskych mestách. Do Viedne cestovali za sladkou pochúťkou tzv. šamrolky a neodmysliteľný punč. V nemeckých viac »

koral

Koralové biotopy na Zemi ohrozuje klimatická zmena

20.02.2020 20:46

Najväčšou sústavou koralových útesov je Veľká koralová bariéra v Austrálii.

Britain Mosque Stabbing

V mešite v centre Londýna pobodali zvolávača k moslimskej modlitbe

20.02.2020 19:19

Polícia incident neoznačila za teroristický útok, hoci ho prešetruje protiteroristické jednotka.

Roger Stone

Bývalého Trumpovho poradcu Stone odsúdili na 40 mesiacov väzenia

20.02.2020 18:46, aktualizované: 19:50

Roger Stone bol vlani uznaný vinným v siedmich bodoch obžaloby

panelak torzo vybuch Presov 01

Pre obyvateľov Mukačevskej ulice vyzbierali vyše 5,1 milióna eur

20.02.2020 17:37

Už počas trvania zbierky mesto začalo vyplácať jednorazové príspevky na preklenutie zložitej životnej situácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 473292x
Priemerná čítanosť článkov: 3430x

Autor blogu

Kategórie