Založ si blog

Tešíme sa na hokejové majstrovstvá?

Myslím si, že odpoveď je jasná. Fanúšikovia určite.   Nielen tí naši, ale aj fanúšikovia tímov z Fínska, Kanady, Ruska, USA  či iných  účastníckych krajín.

Príprava je v plnom prúde vrátane reklamy,

ktorá má osloviť fanúšikov po celom svete.  V krátkych reklamných šotoch sa objavuje Sajfa. Rozpráva sa s osobou, ktorá predstavuje akéhosi zástupcu danej (oslovenej)  krajiny u nás na Slovensku. Fajn, Sajfa má dobrého manažéra….

Zo šotov, ktoré som videla  mi zostali v pamäti hlavne  chrániče na zuby. Tie si každý pozývajúci  vloží do úst a takto nezrozumiteľne vyrozpráva svoju pozvánku.  Asi je to vtipné a cool. Nehodnotím.

Financovanie aj z peňazí slovenských daňových poplatníkov

Ja len viem, že aj na tieto reklamy prispievajú všetci daňoví poplatníci.  Ministerstvo si vzalo za svoje podporiť majstrovstvá veď  ide o cestovný ruch. Logické a správne. Bratislavská organizácia cestovného ruchu  považuje za svoju povinnosť podporiť majstrovstvá.  Tiež logické a správne. Áno,  ide o cestovný ruch a o snahu osloviť a privolať čo najvyšší počet zahraničných –  hokejom  zanietených  turistov.

Prečo mi predsa niečo vadí?

Posledné majstrovstvá v roku 2011 mali reklamné šoty, ktoré prezentovali  hokej,  ľad,  všetky boli v podstate v modrom odtieni, čo opäť evokovalo chlad. Kapacita štadióna má svoje limity a tak kto sa v zahraničí nedostal ku vstupenke, tak sa často rozhodol nepricestovať do Bratislavy, či Košíc. Tiež treba spomenúť návštevníkov,  ktorí  mali rozpočet na kúpu niekoľkých vstupeniek, ale nevedeli, že môžu vidieť ďalšie zápasy aj inak.   Naplánovali si pobyt  v Bratislave či v Košiciach len na  daný konkrétny počet dní a nevideli dôvod, aby  pricestovali skôr, alebo zostali dlhšie.  Nemali predstavu, že v čase hokejových majstrovstiev je na Slovensku už pekná jar.

Spomínam si  na rozhovor s mladými fínskymi fanúšikmi  v Bratislave na Šafárikovom námestí. S nadšením popisovali,  že sledovali jeden z majstrovských zápasov   na veľkoplošných obrazovkách.  Vnímali to ako dobrú náhradu. Takto  mohli vidieť  aj  zápasy, na ktoré si vstupenky nekúpili. Ešte viac si považovali teplé príjemné počasie,  ktoré len podporilo ich záujem sledovať „out-doorový“ prenos.

Uvidíme, či  autori reklamných šotov zdôraznia aj atmosféru  Košíc či Bratislavy. Či bude aspoň niekoľkosekundová sekvencia, ktorá ukáže  možnosť sledovať  zápas prostredníctvom digitálneho prenosu na veľkoplošných obrazovkách aj na námestiach, či pri obchodných centrách v oboch hokejových mestách.  Veď aj tento zážitok je  neopakovateľný. Alebo zostane ako najväčšie médium  atraktivity hokejových majstrovstiev  len tvár Sajfu a pozvánka vyrieknutá s chráničom na zuby?

Foto: autorka

Bratislavské letisko nepozná základy cestovateľskej kultúry?

30.08.2019

26.08. prílet do Bratislavy o 00,30. Vstupná hala pred pasovou kontrolou ponúka aj sociálne zariadenia. Bez toaletného papiera, bez mydla, rozbité nádržky na vodu. Možno výnimočný prípad. viac »

Ministerstvo cestovného ruchu návrat pani Višňovcovej?

19.08.2019

Je pravda, že v každej krajine majú obdobie, kedy riešia problém štátneho manažmentu cestovného ruchu a možnosti spolupráce so súkromným sektorom. Ministerstvo cestovného ruchu v SR. Ide viac »

Bravčové stehno na Krku?

08.08.2019

Tento víkend sa dovolenkári na chorvátskom ostrove Krk určite opäť zabavia na podujatí, ktoré má už svoju tradíciu päť storočí. V súčasnej podobe ide o tzv. „Krčský veľtrh“ , ktorý viac »

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

Za slušné Slovensko

V Bratislave sa začal protestný pochod iniciatívy Za slušné Slovensko

18.10.2019 18:58, aktualizované: 19:07

Ako informovali organizátori tohto podujatia, pochod má z Hodžovho námestia smerovať cez ulicu Palisády až k Národnej rade, pred ktorou bude postavené pódium.

ZHROMAŽDENIE: Verejné počúvanie nahrávok Gorily

Kiska pred úradom vlády hovoril o ukradnutom a mafiánskom Slovensku

18.10.2019 18:54, aktualizované: 19:17

Strana Za ľudí zvolala na piatok podvečer zhromaždenie pred Úradom vlády na Námestí Slobody v Bratislave.

Poľsko, plyn, PGNiG, plynovod

Brusel zaplatí zvýšenie kapacity poľského terminálu na skvapalnený plyn

18.10.2019 18:14

Investícia zvýši kapacitu terminálu pri premene LNG do plynného stavu, jeho skladovania a zabezpečí bezproblémovú prepravu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 134
Celková čítanosť: 402431x
Priemerná čítanosť článkov: 3003x

Autor blogu

Kategórie