Založ si blog

Predvianočné zakopnutie

Úplne jednoducho na nerovnom chodníku. Po krátkom čase boleli  obe ruky.  Otočiť  kľúč a naštartovať auto?   To bol  len neúspešný pokus. Už neposlúchali ani prsty.  Dobre,  na pohotovosť sa dá dostať aj inak. Čakať, až večer priletí rodina,  nebol múdry nápad. Blondínka v letných sivých kvetovaných šatách a bielom krátkom kožúšku  prekročila ťažkými čiernymi čižmami   moju  na zem spadnutú    čiapku. Venovala mi len pohŕdavý pohľad.  Asi bola mysľou na vianočnom posedení, z ktorého sa vracala osamotená so svojou vnútornou zlobou.

Pohotovosť  v Ružinove na moje neskúsené prekvapenie fungovala celkom  ústretovo.  Rýchly presun na röntgen.  V čakárni vedľa mňa sediaci mladý človek bez vyzvania pomohol s vecami. Nižší röntgenista na č. 168  asi obľubuje jedinú polohu prístroja a tak vyžadoval ruky vztýčiť do výšky nad hlavu počas celého snímkovania.  Asi nepozná pojem asertivita a možno ani svoju prácu.    Na rozdiel od neho, počas kontroly o 4 dni neskôr, jeho kolega ma netrápil a zmenil röntgenovú tabuľu do vodorovnej polohy, ktorá pripomínala stolík. Snímkovanie bez bolesti.  Na lekára  MUDr. Koreca som mala šťastie aj pri kontrole. V  kolotoči  práce s ubolenými ľuďmi  pôsobil  na mňa   a zrejme na všetkých pacientov,    pokojne a úprimne ľudsky.

V  predvianočnom a koncoročnom zhone som sa nútene zastavila. Počas niekoľkých hodín som mala možnosť uvažovať o želaniach a formulkách, ktoré si v stovkách mailov a SMS posielame.  Pochopila som, že netreba posielať. Stačí keď budeme k sebe vzájomne dobrí.  

Školská lyžovačka

23.02.2020

Začalo pršať. Počas 20 minútového čakania na zastávke som chtiac nechtiac vypočula rozhovor dvojice – mamy a dcéry. Na zastávku prišli s dosť veľkým kufrom, taškou a batôžkom na chrbte. viac »

Marek Hamšík versus Zlatan Ibrahimovič

31.12.2019

Obaja výborní futbalisti. 10.decembra prišiel na štadión CSC Neapol Marek Hamšík. Konala sa skupinová fáza Ligy majstrov. Celý štadión (60 tisíc divákov) „povstal“ a skandovaním Hamsik, viac »

Čo je iné na vianočných trhoch v Záhrebe

15.12.2019

Slováci obdivovali vianočné alebo adventné trhy v minulom storočí v nemeckých a rakúskych mestách. Do Viedne cestovali za sladkou pochúťkou tzv. šamrolky a neodmysliteľný punč. V nemeckých viac »

Husní Mubarak

Zomrel bývalý egyptský prezident Husní Mubarak

25.02.2020 12:21

S odvolaním sa na vyhlásenie Mubarakovej rodiny o tom informovala agentúra AFP.

silný vietor sever SR stĺp

Na severe Slovenska vydali výstrhu druhého stupňa pred silným vetrom

25.02.2020 12:08

Výstraha trvá do večera 20:00. Vietor môže dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 135 až 160 km/h.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Matovič je čiernym svedomím pravice

25.02.2020 12:00

Igor Matovič ničí v priamom v priamom prenose zastupiteľskú demokraciu a cirkusantské kúsky chce preniesť na úrad vlády, povedal Peter Pellegrini.

smerreklama

Kampaň v on–line priestore má tiež vážne prešľapy

25.02.2020 12:00

Do predvolebnej kampane, ktorá sa vedie v on-line priestore, vstúpila internetová spoločnosť Google.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 139
Celková čítanosť: 476293x
Priemerná čítanosť článkov: 3427x

Autor blogu

Kategórie