Založ si blog

Predvianočné zakopnutie

Úplne jednoducho na nerovnom chodníku. Po krátkom čase boleli  obe ruky.  Otočiť  kľúč a naštartovať auto?   To bol  len neúspešný pokus. Už neposlúchali ani prsty.  Dobre,  na pohotovosť sa dá dostať aj inak. Čakať, až večer priletí rodina,  nebol múdry nápad. Blondínka v letných sivých kvetovaných šatách a bielom krátkom kožúšku  prekročila ťažkými čiernymi čižmami   moju  na zem spadnutú    čiapku. Venovala mi len pohŕdavý pohľad.  Asi bola mysľou na vianočnom posedení, z ktorého sa vracala osamotená so svojou vnútornou zlobou.

Pohotovosť  v Ružinove na moje neskúsené prekvapenie fungovala celkom  ústretovo.  Rýchly presun na röntgen.  V čakárni vedľa mňa sediaci mladý človek bez vyzvania pomohol s vecami. Nižší röntgenista na č. 168  asi obľubuje jedinú polohu prístroja a tak vyžadoval ruky vztýčiť do výšky nad hlavu počas celého snímkovania.  Asi nepozná pojem asertivita a možno ani svoju prácu.    Na rozdiel od neho, počas kontroly o 4 dni neskôr, jeho kolega ma netrápil a zmenil röntgenovú tabuľu do vodorovnej polohy, ktorá pripomínala stolík. Snímkovanie bez bolesti.  Na lekára  MUDr. Koreca som mala šťastie aj pri kontrole. V  kolotoči  práce s ubolenými ľuďmi  pôsobil  na mňa   a zrejme na všetkých pacientov,    pokojne a úprimne ľudsky.

V  predvianočnom a koncoročnom zhone som sa nútene zastavila. Počas niekoľkých hodín som mala možnosť uvažovať o želaniach a formulkách, ktoré si v stovkách mailov a SMS posielame.  Pochopila som, že netreba posielať. Stačí keď budeme k sebe vzájomne dobrí.  

Keď sú informácie o cestovaní len poskladané slová bez pravdivého obsahu

02.07.2023

V dnešnom vysielaní Metropolitného rádia o 9,35 som si vypočula zmes informácií čo všetko bude platiť turista po príchode do zahraničia. Pani moderátorka čítala informácie rýchlo ale dosť neisto. Bolo zrejmé, že ani ona sama si nebola istá, či číta informácie pre individuálne cestujúceho alebo účastníka zájazdu. Neuvádzala ani prameň, z ktorého tieto [...]

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

Izrael, Palestína, Chán Junis, Pásmo Gazy,

Šéf OSN žiada prímerie v Gaze. Izraelský minister ho nazval hrozbou pre svetový mier

07.12.2023 06:40

Izraelský minister zahraničných vecí Eli Kohen ostro kritizoval generálneho tajomníka OSN Antonia Guterresa, ktorý varoval pred situáciou v Pásme Gazy.

náboje, zbraň, poprava

Streľba v centre Bruselu si vyžiadala štyroch zranených

07.12.2023 06:04

Pri streľbe na hlavnej nákupnej ulici v centre Bruselu boli v stredu večer zranení štyria ľudia, informovala polícia belgického hlavného mesta.

Delegácia EÚ v Číne

Čína žiada od EÚ spoluprácu na zabezpečení stability a vyhnúť sa zasahovaniu

07.12.2023 06:00

Čínsky prezident Si Ťin-pching vyzval EÚ, aby spolupracovala s Čínou na zabezpečení globálnej stability a vyhla sa zasahovaniu.

šimkovičová

Šimkovičová v Rakúsku, Taraba v Kanade. Majetkové priznania ukázali zahraničné majetky politikov

07.12.2023 06:00

Niektorí sa chystajú v zahraničných domoch stráviť dôchodok, iní preferujú mimoslovenské bývanie už dnes.