Založ si blog

Myslí Slovensko na konkurenciu v cestovnom ruchu?

Včera  zorganizovala marketingová agentúra cestovného ruchu v Taliansku –  ENIT ITALIA –perfektný webinar.

V čom bol perfektný?

Vybrané regióny sa  aspoň virtuálne prezentovali  potenciálnym záujemcom, novinárom,  či profesionálom, ktorí pôsobia v cestovnom ruchu.  Prezentácie boli stručné, výstižné, s krátkou video ukážkou regiónu. Všetko samozrejme v angličtine.  Taliani bojujú o svojho zákazníka.   Hľadajú všetky dostupné marketingové  možnosti.   Oslovujú potenciálne trhy. Včera to bolo on-line podujatie pre  trhy   a možný   dopyt zo Slovenska a z  Česka.

Ako Slovensko?

Vieme, že politika cestovného ruchu sa v súčasnosti orientuje hlavne na získanie domáceho zákazníka a podporu jeho cestovania po Slovensku.

Treba povedať, že smerom do zahraničia  Slovensko momentálne nemá celoštátnu agentúru ako je ENIT ITALIA.    V súčasnosti   prebiehajú procesy s cieľom vytvoriť ju. Ale máme 5 zahraničných zastúpení  cestovného ruchu. Tie pôsobia v rámci kompetencie Ministerstva dopravy a výstavby  SR.

Myslím si, že takýto webinar našich zastúpení aspoň v susedných   zdravotne bezproblémových krajinách v Česku, Rakúsku a Maďarsku by bol zaujímavý a určite by sa našiel dostatok  záujemcov sa zúčastniť a šíriť informácie  ďalej práve v tej krajine, kam webinar smeruje. Ide o návštevníkov  ktorí by na Slovensko  možno pricestovali, ubytovali sa, utratili by v našich podnikoch pár peňazí.   Webinar nie je finančne náročná  aktivita.  Treba  však snahu zo strany  zástupcu Slovenska v danej krajine a na druhej strane aj snahu regiónov prezentovať sa.

Organizácie cestovného ruchu  by to zvládli

Dnes v týchto chvíľach  prebieha   stretnutie   zástupcov   krajských organizácií i cestovného ruchu so  štátnou tajomníčkou  Katarínou Brunckovou  a s generálnym riaditeľom sekcie CR Radúzom  Dulom.  Určite budú  hovoriť o možnej spolupráci v rámci domáceho cestovného ruchu,  ale aj o  potrebe  „ dovozu  turistov a vývozu našich služieb“ to jest  príjazdu zahraničných turistov na Slovensko. Som presvedčená, že organizácie cestovného ruchu  by boli schopné pripraviť prezentácie a osloviť týmto spôsobom aj  organizátorov, novinárov aj  návštevníkov z uvedených susedných krajín Česka, Rakúska a Maďarska, kde Slovensko zahraničné zastúpenie má.

Foto: autorka

V čom je lepšia Malta ako Slovensko?

17.06.2022

Malta prežíva v týchto dňoch už top sezónu. Hotely sú plné, ulice žijú ešte aj po polnoci, disco-kluby sú nabité. Pravdu povediac, Malta je ostrovom prázdnin, dovoleniek, alebo víkendov hlavne pre mladých. Tomu sa už v minulosti prispôsobila ponuka a tento segment ľudí sa na Malte skutočne cíti dobre. Malta pre mladých Angličtinové kurzy majú tradíciu, [...]

V Prahe aj v Budapešti to išlo v Bratislave nie

07.06.2022

Veľké budovy alebo komplexy určené pre kultúru a vedomosti sú možno v našom ponímaní megalománske, zbytočné, málo efektívne. Stačí si zájsť ku susedom a tam vnímajú tieto budovy predsa len inak. Praha Kongresové centrum Praha je dominantou mesta. Pôvodná budova („Palác kultury“ postavený v r. 1981) bola rekonštruovaná a rozšírená v rokoch 1998 [...]

Vezmeme si príklad z Nemecka?

01.06.2022

Cestovanie na celom území za 9 EUR počas celého mesiaca bez obmedzenia Nový program podpory cestovania hromadnou regionálnou dopravou v Nemecku umožní cestovať za cenu 9 EUR/ osoba počas celého 1 mesiaca na území celej krajiny. Cestovný lístok je platný vo všetkých regionálnych a mestských dopravných prostriedkoch či spojoch vrátane metra. [...]

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

Hungary Migrant Tunnels

Zlodeja v Ríme zasypal tunel, ktorý si hĺbil. Vyslobodili ho až hasiči

14.08.2022 16:52

Muž ostal uväznený v hĺbke asi šesť metrov osem hodín. Tunel, ktorý kriminalisti objavili, viedol z opusteného obchodu smerom k neďalekej banke.

rakva Tomka v Košiciach

Pozostatky kardinála Tomka sú v Košiciach, posledné zbohom bude v utorok

14.08.2022 16:45

Posledné zbohom mu dajú veriaci v utorok o 11. hodine v Dóme sv. Alžbety.

Zločinec / Zločinci / Putá / Zatknutie /

Brazílska polícia zatkla ženu, ktorá okradla vlastnú matku s pomocou podvodných veštcov

14.08.2022 15:50

Dcéra pripravila svoju matku o umelecké predmety, hotovosť a šperky v hodnote viac ako 140 miliónov dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 167
Celková čítanosť: 767153x
Priemerná čítanosť článkov: 4594x

Autor blogu

Kategórie