Založ si blog

Maďarsko je pripravené privítať v tomto roku 1 milión zahraničných návštevníkov

Čísla  dokumentujú určitý výsledok, ale ako sa k tým výsledkom dostať, to je predsa len dôležitejšie.  A hlavne v cestovnom ruchu.  Čo urobili Maďari pre tento predpokladaný výsledok?

Bojujú”  o  každého zahraničného návštevníka

WOW Hungary

Snahu  sme videli  aj  v Bratislave, kam prišli predstavitelia maďarskej agentúry pre cestovný ruch VISIT HUNGARY,   zástupcovia biznisu v cestovnom ruchu, incomingové cestovné kancelárie, hotely,  rekreačné rezorty.  Všetci pripravení ponúknuť slovenským  partnerom to najlepšie, čo pripravili počas  ostatného obdobia.

Nová videokampaň, ktorú tvoria krátke  30 – 60 sekundové vidá  oslovuje mladých  aj  starších na všetkých zdrojoch sociálnych sietí.  Vysoká profesionálna úroveň poteší aj nezainteresovaného…..

 

Sú presvečení,  že vytvoria všetky podmienky, aby sa plánované podujatia  v Maďarsku v tomto roku uskutočnili

 Pápež František v Budapešti

Osobnosť pápeža Františka je ťahákom nielen v rámci pútnického cestovného ruchu. V septembri bude v Budapešti  Medzinárodný eucharistický kongres.  Vo výstavnom centre Hungexpo sa bude konať  nielen  kongres spojený s prednáškami, ale aj  sväté omše pre širokú verejnosť a záverečná omša dňa 12.09.2021  v hlavnom meste na Námestí hrdinov.

Svetová výstava “One with nature” (spojený s prírodou)

s využitím najnovších audio-vizulnych a informačných technológií bude  výstava v Budapešti   prezentovať    starostlivosť o zver ale aj  možnosti rybolovu a  poľovačiek, najväčšie maďarské akvárium,  výstavu poľovníckych psov,  rôzne  programy prepojené s tzv. Gastronomickým chodníkom.

 

Nespoliehajú sa na známe stereotypy

Voda

Chcú byť na špičke konkurencie v stredoeurópskom regióne Prezentujú to, čo slovenský návštevník ešte nepozná.

Dunaj, Tisa, ich prítoky Dráva, Rába a Bodrog  sú pripravené  vodné trasy na splavovanie., rameno Dunaja v Ráckeve-Soroksár  spája  pobyt na vode  aj s pozorovaním vodného vtáctva.

 

Maďarsko sa prezentuje  ako zdravotne bezpečná krajina,  pripravená dodržiavať všetky potrebné opatrenia bez vytvárania strachu

Prístup ku oživeniu cestovného ruchu

Maďarsko prebralo predsedníctvo V4. Politický, ekonomický aj spoločenský záväzok  sa premieta aj v prístupe ku oživeniu  cestovného ruchu a vytvoreniu  podmienok pre návštevnosť tejto krajiny.

Na záver – zahraniční turisti budú vítaní

Zahraniční turisti, ktorí chcú  cestovať do Maďarska a majú záujem  dovolenkovať  –  budú  vítaní.

Kedy si všimnú zodpovedné marketingové inštitúcie cestovného ruchu, že máme nové pamiatky zapísané do UNESCO?

23.08.2021

Gerulata v Rusovciach (Bratislava) a a Kelamantia v Iži (Komárno) Denné periodikum v dnešnom podcaste a odborný časopis v článku informujú o tom, že rímske vojenské tábory Gerulata Rusovce (Bratislava) a Kamantia v Iži (Komárno) boli zapísané do svetového zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. V rozhovore s archeológmi Jaroslavou Schmidtovou a [...]

Opýtajte sa ministra

15.08.2021

Snažím sa pozorne sledovať verejne dostupnú diskusiu s ministrom dopravy a výstavby SR Andrejom Doležalom “Opýtajte sa ministra”. Minister v rozhovore vždy tak trochu presviedča alebo vysvetľuje svojmu pýtajúcemu sa spoločníkovi, čím dáva verejnosti najavo, čo chce vlastne povedať. Bolo tmu tak aj v ostatnom vysielaní 05.08.2021. Popri základných témach dopravy [...]

Kvalifikovaní pracovníci odchádzajú z cestovného ruchu do zahraničia, kde je predpoklad stability

22.06.2021

Zväz cestovného ruchu informuje, čo bude nové v cestovnom ruchu na Slovensku ….. Napriek snahe podnikateľského sektora vidí veľký otáznik. Prečo? Informácie Tie sa menia zo dňa na deň a často sú úplne protichodné. Kto je zodpovedný? Médiá? Čiastočne. Treba však upresniť. Médiá prezentujú to, čo im zdroje ponúkajú. Takže je otázka, či zdroje [...]

Rusko Magnitogorsk plyn výbuch dom zrútenie obete

V Göteborgu vybuchol dom, najmenej 25 ľudí utrpelo zranenia

28.09.2021 09:10

Príčina explózie nebola bezprostredne známa. Záchranári na mieste evakuujú ľudí a pokúšajú sa uhasiť požiar.

Zuzana Čaputová

Poslanci si dnes od prezidentky vypočujú správu o stave republiky

28.09.2021 08:21

Členovia zákonodarného orgánu sa dnes budú zaoberať aj novelou zákona, ktorá má za cieľ zrýchliť a zjednodušiť postup verejného obstarávania.

South Korea North Korea Projectile

Severná Kórea odpálila do Japonského mora najmenej jednu neidentifikovanú strelu

28.09.2021 06:41, aktualizované: 08:50

Rezolúcie OSN pritom zakazujú Severnej Kórei uskutočňovať skúšky balistických rakiet, ktoré by mohli v závislosti od svojej konštrukcie niesť aj jadrovú hlavicu.

očkovanie, Moderna, koronavírus

ONLINE: EMA nepovažuje tretiu vakcínu za nutnú, ale posudzuje žiadosti výrobcov

28.09.2021 06:15, aktualizované: 07:30

Pre bežnú populáciu nie je podľa Európskej liekovej agentúry nutná tretia posilňovacia dávka vakcíny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 716177x
Priemerná čítanosť článkov: 4533x

Autor blogu

Kategórie