Založ si blog

Maďarsko je pripravené privítať v tomto roku 1 milión zahraničných návštevníkov

Čísla  dokumentujú určitý výsledok, ale ako sa k tým výsledkom dostať, to je predsa len dôležitejšie.  A hlavne v cestovnom ruchu.  Čo urobili Maďari pre tento predpokladaný výsledok?

Bojujú”  o  každého zahraničného návštevníka

WOW Hungary

Snahu  sme videli  aj  v Bratislave, kam prišli predstavitelia maďarskej agentúry pre cestovný ruch VISIT HUNGARY,   zástupcovia biznisu v cestovnom ruchu, incomingové cestovné kancelárie, hotely,  rekreačné rezorty.  Všetci pripravení ponúknuť slovenským  partnerom to najlepšie, čo pripravili počas  ostatného obdobia.

Nová videokampaň, ktorú tvoria krátke  30 – 60 sekundové vidá  oslovuje mladých  aj  starších na všetkých zdrojoch sociálnych sietí.  Vysoká profesionálna úroveň poteší aj nezainteresovaného…..

 

Sú presvečení,  že vytvoria všetky podmienky, aby sa plánované podujatia  v Maďarsku v tomto roku uskutočnili

 Pápež František v Budapešti

Osobnosť pápeža Františka je ťahákom nielen v rámci pútnického cestovného ruchu. V septembri bude v Budapešti  Medzinárodný eucharistický kongres.  Vo výstavnom centre Hungexpo sa bude konať  nielen  kongres spojený s prednáškami, ale aj  sväté omše pre širokú verejnosť a záverečná omša dňa 12.09.2021  v hlavnom meste na Námestí hrdinov.

Svetová výstava “One with nature” (spojený s prírodou)

s využitím najnovších audio-vizulnych a informačných technológií bude  výstava v Budapešti   prezentovať    starostlivosť o zver ale aj  možnosti rybolovu a  poľovačiek, najväčšie maďarské akvárium,  výstavu poľovníckych psov,  rôzne  programy prepojené s tzv. Gastronomickým chodníkom.

 

Nespoliehajú sa na známe stereotypy

Voda

Chcú byť na špičke konkurencie v stredoeurópskom regióne Prezentujú to, čo slovenský návštevník ešte nepozná.

Dunaj, Tisa, ich prítoky Dráva, Rába a Bodrog  sú pripravené  vodné trasy na splavovanie., rameno Dunaja v Ráckeve-Soroksár  spája  pobyt na vode  aj s pozorovaním vodného vtáctva.

 

Maďarsko sa prezentuje  ako zdravotne bezpečná krajina,  pripravená dodržiavať všetky potrebné opatrenia bez vytvárania strachu

Prístup ku oživeniu cestovného ruchu

Maďarsko prebralo predsedníctvo V4. Politický, ekonomický aj spoločenský záväzok  sa premieta aj v prístupe ku oživeniu  cestovného ruchu a vytvoreniu  podmienok pre návštevnosť tejto krajiny.

Na záver – zahraniční turisti budú vítaní

Zahraniční turisti, ktorí chcú  cestovať do Maďarska a majú záujem  dovolenkovať  –  budú  vítaní.

Keď sú informácie o cestovaní len poskladané slová bez pravdivého obsahu

02.07.2023

V dnešnom vysielaní Metropolitného rádia o 9,35 som si vypočula zmes informácií čo všetko bude platiť turista po príchode do zahraničia. Pani moderátorka čítala informácie rýchlo ale dosť neisto. Bolo zrejmé, že ani ona sama si nebola istá, či číta informácie pre individuálne cestujúceho alebo účastníka zájazdu. Neuvádzala ani prameň, z ktorého tieto [...]

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

Nigel Farage

Nigel Farage, jeden z lídrov brexitu, nebude kandidovať v predčasných voľbách do britského parlamentu

23.05.2024 11:45

Všeobecne sa predpokladá, že konzervatívci v nadchádzajúcich voľbách po 14 rokoch pri moci prehrajú s opozičnými labouristami.

Fico postrelenie prevoz

Stav premiéra Fica je naďalej vážny, ale nateraz stabilizovaný

23.05.2024 11:16

Štvrtkové lekárske konzílium potvrdilo doposiaľ zvolený postup jeho liečby.

Vovčansk, vojna na Ukrajine, mŕtvi civilisti

VIDEO: Ruské zverstvá z mesta Vovčansk pripomínajú Buču. Ulice sú posiate mŕtvymi civilistami

23.05.2024 11:15

Prednedávnom vyšla správa o tom, ako Rusi v meste zajali približne 40 civilistov a používajú ich ako ľudské štíty.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Podozrivým zo streľby v prešovskom pohostinstve je 50-ročný muž

23.05.2024 11:06

Zbraň a strelivo mal v nelegálnej držbe.