Založ si blog

Maďarsko je pripravené privítať v tomto roku 1 milión zahraničných návštevníkov

Čísla  dokumentujú určitý výsledok, ale ako sa k tým výsledkom dostať, to je predsa len dôležitejšie.  A hlavne v cestovnom ruchu.  Čo urobili Maďari pre tento predpokladaný výsledok?

Bojujú”  o  každého zahraničného návštevníka

WOW Hungary

Snahu  sme videli  aj  v Bratislave, kam prišli predstavitelia maďarskej agentúry pre cestovný ruch VISIT HUNGARY,   zástupcovia biznisu v cestovnom ruchu, incomingové cestovné kancelárie, hotely,  rekreačné rezorty.  Všetci pripravení ponúknuť slovenským  partnerom to najlepšie, čo pripravili počas  ostatného obdobia.

Nová videokampaň, ktorú tvoria krátke  30 – 60 sekundové vidá  oslovuje mladých  aj  starších na všetkých zdrojoch sociálnych sietí.  Vysoká profesionálna úroveň poteší aj nezainteresovaného…..

 

Sú presvečení,  že vytvoria všetky podmienky, aby sa plánované podujatia  v Maďarsku v tomto roku uskutočnili

 Pápež František v Budapešti

Osobnosť pápeža Františka je ťahákom nielen v rámci pútnického cestovného ruchu. V septembri bude v Budapešti  Medzinárodný eucharistický kongres.  Vo výstavnom centre Hungexpo sa bude konať  nielen  kongres spojený s prednáškami, ale aj  sväté omše pre širokú verejnosť a záverečná omša dňa 12.09.2021  v hlavnom meste na Námestí hrdinov.

Svetová výstava “One with nature” (spojený s prírodou)

s využitím najnovších audio-vizulnych a informačných technológií bude  výstava v Budapešti   prezentovať    starostlivosť o zver ale aj  možnosti rybolovu a  poľovačiek, najväčšie maďarské akvárium,  výstavu poľovníckych psov,  rôzne  programy prepojené s tzv. Gastronomickým chodníkom.

 

Nespoliehajú sa na známe stereotypy

Voda

Chcú byť na špičke konkurencie v stredoeurópskom regióne Prezentujú to, čo slovenský návštevník ešte nepozná.

Dunaj, Tisa, ich prítoky Dráva, Rába a Bodrog  sú pripravené  vodné trasy na splavovanie., rameno Dunaja v Ráckeve-Soroksár  spája  pobyt na vode  aj s pozorovaním vodného vtáctva.

 

Maďarsko sa prezentuje  ako zdravotne bezpečná krajina,  pripravená dodržiavať všetky potrebné opatrenia bez vytvárania strachu

Prístup ku oživeniu cestovného ruchu

Maďarsko prebralo predsedníctvo V4. Politický, ekonomický aj spoločenský záväzok  sa premieta aj v prístupe ku oživeniu  cestovného ruchu a vytvoreniu  podmienok pre návštevnosť tejto krajiny.

Na záver – zahraniční turisti budú vítaní

Zahraniční turisti, ktorí chcú  cestovať do Maďarska a majú záujem  dovolenkovať  –  budú  vítaní.

Bude záujem o pôvodne česko-slovenskú značku v novom šate?

01.02.2023

Čedok je historicky najstaršia cestovná kancelária v strednej Európe, kde pôsobí od roku 1920. Po rozdelení Česko-Slovenska značku Čedok používa cestovná kancelária v Českej republike. Na Slovensku značku nebolo možné používať. Na území Česka Čedok pôsobí nepretržite, od svojho vzniku, avšak vlastnícke vzťahy a kapitálové zabezpečenie sa po r. 1990 [...]

V čom je lepšia Malta ako Slovensko?

17.06.2022

Malta prežíva v týchto dňoch už top sezónu. Hotely sú plné, ulice žijú ešte aj po polnoci, disco-kluby sú nabité. Pravdu povediac, Malta je ostrovom prázdnin, dovoleniek, alebo víkendov hlavne pre mladých. Tomu sa už v minulosti prispôsobila ponuka a tento segment ľudí sa na Malte skutočne cíti dobre. Malta pre mladých Angličtinové kurzy majú tradíciu, [...]

V Prahe aj v Budapešti to išlo v Bratislave nie

07.06.2022

Veľké budovy alebo komplexy určené pre kultúru a vedomosti sú možno v našom ponímaní megalománske, zbytočné, málo efektívne. Stačí si zájsť ku susedom a tam vnímajú tieto budovy predsa len inak. Praha Kongresové centrum Praha je dominantou mesta. Pôvodná budova („Palác kultury“ postavený v r. 1981) bola rekonštruovaná a rozšírená v rokoch 1998 [...]

Parlament / NR SR /

Poslanec ĽS NS odpadol počas rozpravy, musela zasahovať záchranka

01.02.2023 13:40

Poslanec je stabilizovaný a pri vedomí.

Varín, Tiso

Obce nebudú povinné zmeniť neprípustný názov ulice. Poslanci odmietli novelu

01.02.2023 12:53

Predkladateľ Valášek chcel, aby sa názov ulice alebo iného verejného priestranstva zmenil, pokiaľ ide o pomenovanie po exponentoch zločineckých režimov.

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.

Mestská poliklinika Trnava

Zomrel im lekár a pacientom zostáva už len čakať. Počet zdravotníkov v dôchodkovom veku nebezpečne rastie

01.02.2023 11:50

Na problémy so starnutím lekárov sa poukazuje roky. Pomôcť má aj kompletná reforma ambulantného sektora.