Založ si blog

Vezmeme si príklad z Nemecka?

Cestovanie na  celom území za 9 EUR  počas celého  mesiaca bez obmedzenia

Nový program podpory cestovania hromadnou  regionálnou dopravou  v Nemecku umožní cestovať za  cenu 9 EUR/ osoba  počas  celého 1 mesiaca na území celej krajiny.  Cestovný lístok je platný vo  všetkých regionálnych  a mestských  dopravných  prostriedkoch či spojoch vrátane metra. Cestovanie regionálnymi vlakmi je časovo dlhšie, ale umožní obyvateľom Nemecka aj turistom  bez rozdielu, spoznať celé Nemecko v týchto cenovo mimoriadne výhodných podmienkach.

Trojaký úžitok

Nemecká spolková  vláda podporila program, ktorý je súčasťou celého balíka energetickej pomoci  sumou 2,5 mld. EUR. Cestujúci budú môcť cenovo výhodné presuny hromadnou dopravou využívať počas letných mesiacov  od 01. júna 2022 do konca augusta 2022. Návrh  prešiel procesom  prijatia vo forme zákona 20. mája 2022 a od  dnešného dňa 01. júna 2022  je už uvedený do každodenného života v praxi.

Cieľom ponuky je odbremeniť cestujúcich  z dôvodu   vysokých cien energií,   povzbudiť ľudí, aby prestúpili na autobusy a vlaky, aby ochránili klímu. Podľa prieskumu je predpoklad, že 67% Nemcov sa presunie zo svojich automobilov do regionálnych  verejných dopravných prostriedkov práve počas výletov, cestovania. Zvýšený nápor na nákup cestovných lístkov na web regionálnych spoločností verejnej dopravy  aj nemeckých železníc sa očakáva pred víkendami zo strany domácich aj zahraničných turistov.

Spracované podľa:

https://news.itb.com/topics/transport/germany-9-euro-public-transport/

01.06.2022

V čom je lepšia Malta ako Slovensko?

17.06.2022

Malta prežíva v týchto dňoch už top sezónu. Hotely sú plné, ulice žijú ešte aj po polnoci, disco-kluby sú nabité. Pravdu povediac, Malta je ostrovom prázdnin, dovoleniek, alebo víkendov hlavne pre mladých. Tomu sa už v minulosti prispôsobila ponuka a tento segment ľudí sa na Malte skutočne cíti dobre. Malta pre mladých Angličtinové kurzy majú tradíciu, [...]

V Prahe aj v Budapešti to išlo v Bratislave nie

07.06.2022

Veľké budovy alebo komplexy určené pre kultúru a vedomosti sú možno v našom ponímaní megalománske, zbytočné, málo efektívne. Stačí si zájsť ku susedom a tam vnímajú tieto budovy predsa len inak. Praha Kongresové centrum Praha je dominantou mesta. Pôvodná budova („Palác kultury“ postavený v r. 1981) bola rekonštruovaná a rozšírená v rokoch 1998 [...]

O bufetoch počas hokeja

21.05.2022

Super, Slovensko vyhralo zápas s Talianskom. Počas prenosu zaznelo popri športe porovnávanie cien párkov a klobásky na štadiónoch vo Fínsku a na Slovensku . Dokonca aj rada pre slovenských fanúšikov, aby sa najedli vonku, resp. zjedli hotové jedlo z domu. Verím, že sú ceny v bufetoch vyššie, ale to nie je chyba Fínov, je to chyba ekonomickej úrovne príjmov [...]

Nigéria, Boko Haram, vojaci

Nigérijská armáda viedla vo vojne proti Boko Haram tajný potratový program

08.12.2022 00:05

Armáda ukončila tisíce tehotenstiev dievčat a žien, ktoré uniesli a znásilnili islamistické skupiny. Mnohé zo žien s interrupciami nesúhlasili, niektoré podanie potratovej injekcie neprežili.

Pedro Castillo

Zatkli peruánskeho prezidenta Castilla. Mal sa pokúsiť o štátny prevrat

07.12.2022 23:17

Poslanci Pedra Castilla zbavili funkcie krátko po tom, čo hlava štátu oznámila zámer zákonodarný zbor rozpustiť a vyhlásiť predčasné voľby.

Štefan Hamran / Roman Mikulec /

Trenčianska prokuratúra preveruje pre nelegálnu migráciu Mikulca a Hamrana

07.12.2022 21:17

Prokuratúra koná na pokyn generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Pápež František

Vojna na Ukrajine pripomína pápežovi fázu holokaustu, operáciu Reinhard

07.12.2022 21:00

Operáciou Reinhard nacisti označovali svoje plány na vyhladenie Židov a Rómov na území Poľska počas druhej svetovej vojny.