Založ si blog

Vezmeme si príklad z Nemecka?

Cestovanie na  celom území za 9 EUR  počas celého  mesiaca bez obmedzenia

Nový program podpory cestovania hromadnou  regionálnou dopravou  v Nemecku umožní cestovať za  cenu 9 EUR/ osoba  počas  celého 1 mesiaca na území celej krajiny.  Cestovný lístok je platný vo  všetkých regionálnych  a mestských  dopravných  prostriedkoch či spojoch vrátane metra. Cestovanie regionálnymi vlakmi je časovo dlhšie, ale umožní obyvateľom Nemecka aj turistom  bez rozdielu, spoznať celé Nemecko v týchto cenovo mimoriadne výhodných podmienkach.

Trojaký úžitok

Nemecká spolková  vláda podporila program, ktorý je súčasťou celého balíka energetickej pomoci  sumou 2,5 mld. EUR. Cestujúci budú môcť cenovo výhodné presuny hromadnou dopravou využívať počas letných mesiacov  od 01. júna 2022 do konca augusta 2022. Návrh  prešiel procesom  prijatia vo forme zákona 20. mája 2022 a od  dnešného dňa 01. júna 2022  je už uvedený do každodenného života v praxi.

Cieľom ponuky je odbremeniť cestujúcich  z dôvodu   vysokých cien energií,   povzbudiť ľudí, aby prestúpili na autobusy a vlaky, aby ochránili klímu. Podľa prieskumu je predpoklad, že 67% Nemcov sa presunie zo svojich automobilov do regionálnych  verejných dopravných prostriedkov práve počas výletov, cestovania. Zvýšený nápor na nákup cestovných lístkov na web regionálnych spoločností verejnej dopravy  aj nemeckých železníc sa očakáva pred víkendami zo strany domácich aj zahraničných turistov.

Spracované podľa:

https://news.itb.com/topics/transport/germany-9-euro-public-transport/

01.06.2022

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

Pani prezidentka a Spišský hrad

29.03.2023

Dnes, v rozhovore pre Slovenský rozhlas, pani prezidentka hovorila milé (aj pravdivé) slová o výnimočnosti Spišského hradu. Išlo o návštevu v súvislosti s prezentáciou tejto lokality prezidentovi Estónska. V rozhovore ďalej oznámila, že na Spišskom hrade sa uskutoční výberové konanie. To znamená, že ide o personálne zmeny vo vedení Spišského hradu? Alebo [...]

SR Ružomberok medvede cintorín plašenie ŠOP ZAX

Problémové medvede z cintorína chcú ochranári pochytať a usmrtiť

10.06.2023 10:00

Medvede na ružomberský mestský cintorín láka prímes bravčového alebo hovädzieho loja vo sviečkach.

mogadišo

Výbuch granátu zabil v Somálsku 27 ľudí, v Mogadišu zaútočili islamisti na hotel

10.06.2023 09:10, aktualizované: 10:27

Skupina detí našla nevybuchnutý mínometný granát, ktorý pri manipulácii explodoval.

Ropucha, prenos, Moravany nad Váhom

Dievčatá ich neváhajú pobozkať. Piešťanskí žiaci získali cenu za ekočin, ročne zachraňujú stovky žiab

10.06.2023 08:30

Už roky chodia piešťanskí školáci pomáhať ropuchám dostať sa cez cestu k vode. Pri Pustých Úľanoch zas dobrovoľníci ovplyvňujú nielen krajinu, ale i ľudí vďaka stromom.

Mikuláš Dzurinda, SDK, Peter Šťastný

Dzurindovci si opäť sadnú na bicykle, na programe Modrých pracujú aj Mikloš s Kaníkom

10.06.2023 08:21

Mimoparlamentná strana Modrí, Most-Híd (MM) spolupracuje pri tvorbe programu aj s bývalými ministrami financií a sociálnych vecí.