Založ si blog

Bude záujem o pôvodne česko-slovenskú značku v novom šate?

Čedok je historicky najstaršia cestovná kancelária v strednej Európe, kde pôsobí od roku 1920. Po rozdelení Česko-Slovenska značku Čedok používa cestovná kancelária v Českej republike.  Na Slovensku značku nebolo možné používať.  Na území Česka Čedok pôsobí nepretržite, od svojho vzniku, avšak vlastnícke vzťahy  a kapitálové zabezpečenie sa  po  r. 1990 menilo. Najnovšie patrí do skupiny ITAKA poľskej cestovnej kancelárie.  Táto využila možnosť investície kúpiť Čedok od Odien Luxembourg SARL, súčasti Odien Group.  Itaka sa  tak dostáva prostredníctvom Čedoku aj na slovenský trh.  Čedok v týchto dňoch  avizuje oficiálny návrat na Slovensko. Pripravuje otvorenie novej kamennej prevádzky v Bratislave a neskôr v iných mestách. O tom, akým spôsobom bude právne ošetrené pôsobenie Čedoku na Slovensku sa predstavitelia tejto CK na tlačovej konferencii  nezmienili.

Značka Čedok, ktorú využívajú podnikateľské subjekty na Slovensku v súčasnosti

Od r. 2019 pôsobila na Slovensku s.r.o.  ČEDOK  SLOVENSKO , IČO 52095495, DIČ 2120920956 skôr v pozícii predajcu.  Podľa obchodného registra má vo svojom portfóliu 19 činností vrátane stavebných a sťahovacích činností. Činnosť cestovnej kancelárie nie je uvedená. Konateľom a spoločníkom je jedna osoba  z ČR.    Ekonomické výsledky s.r.o. Čedok Slovensko možno vidieť v prehľade Finstat-u……..  V r. 2022  bola založená  s.r.o. Spoločnosť Kvety – ČEDOK, tiež prezentuje 19  rôznorodých činností od nábytku až po opravu vecí v domácnosti. Z podnikateľských činností relevantných pre cestovný ruch uvádza ubytovacie služby s kapacitou ubytovacieho zariadenia do 10 lôžok.

Zájazdy pre slovenský trh

Na tlačovej konferencii  zástupcovia Čedoku informovali o predaji zájazdov on-line. Zájazdy budú predstavovať  produkt Čedoku so zabezpečením leteckej dopravy z Bratislavy do  9 destinácií vlastnou charterovou dopravou alebo pravidelnými linkami. Tieto informácie o leteckej doprave z Bratislavy  potvrdil na tlačovej konferencii aj riaditeľ letiska Miroslava Štefánika v Bratislave Dušan Keketi. V prípade  záujmu slovenského dopytu Čedok očakáva aj predaj zájazdov z produkcie  poľskej cestovky  ITAKA.

Rozvoj pôsobenia Čedoku na Slovensku  „vložili do rúk“ skúseného manažéra a odborníka pre cestovné kancelárie  Juraja Sliackeho. Samozrejme je otázka, do akej miery bude slovenský dopyt  mať záujem o zájazdy a či bude schopný absorbovať už aj tak  širokú a kvalitnú ponuku slovenských a zahraničných cestovných kancelárií, ktorá na  slovenskom trhu už je.

Inaugurácia v RTVS

09.03.2023

Slovenská RTVS vysielala priamy prenos z inaugurácie nového prezidenta ČR Petra Pavla. Moderátor RTVS rozhovore s protokolistkou breptal, ale to sa stáva. Čo však prekvapilo, že nemá ani len základnú vedomosť, kto bol autorom opery Libuše. Asi B. Smetana mu nič nehovorí a tak stále hovoril o A. Dvořákovi. Fanfáry z opery Libuše sú vždy súčasťou inaugurácie, pán [...]

To nie je zaujímavé. . . . .

07.02.2023

Dnes, 17,53 hod. v Bratislave. Potešilo ma, že dosť veľká skupina mladých anglicky hovoriacich ľudí ide so svojim sprievodcom po námestí SNP. Fajn, že sú tu, milí usmievaví. Všetci idú ku budove nemocnice Milosrdných bratov. Rýchlejší chlapci smerom ku pamätnej tabuli VPN. Sprievodca v čiapočke kričí, to nie je zaujímavé a rukou im ukazuje, aby sa presunuli [...]

V čom je lepšia Malta ako Slovensko?

17.06.2022

Malta prežíva v týchto dňoch už top sezónu. Hotely sú plné, ulice žijú ešte aj po polnoci, disco-kluby sú nabité. Pravdu povediac, Malta je ostrovom prázdnin, dovoleniek, alebo víkendov hlavne pre mladých. Tomu sa už v minulosti prispôsobila ponuka a tento segment ľudí sa na Malte skutočne cíti dobre. Malta pre mladých Angličtinové kurzy majú tradíciu, [...]

Snehová fujavica v Bratislave

VIDEO: Nielen hory, snehová fujavica je aj v Bratislave. Čo nás ešte čaká?

27.03.2023 15:05

Koniec marca bude v znamení chladu a nepríjemného počasia. Vracia sa nám zima? Sneh si po čase užili aj Bratislavčania.

Ieoh Ming Pei Louvre

Protestujúci Francúzi zablokovali Louvre. Boli tam aj zamestnanci múzea

27.03.2023 14:39

Francúzski odborári protestujúci proti dôchodkovej reforme v pondelok zablokovali parížske múzeum Louvre. Nahnevali turistov.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia UARUS

Do posledného muža. Syrskyj: Udržanie kontroly nad Bachmutom je z vojenského hľadiska nevyhnutné

27.03.2023 13:52

Veliteľ pozemných síl ukrajinskej armády Olexandr Syrskyj opäť zavítal do mesta Bachmut na východe Ukrajiny.

SR Bratislava konferencia hodnotiaca politika zahraničná BAX

Heger: Slovensko patrí na západ geograficky, mentálne aj ekonomicky

27.03.2023 13:07

Vzhľadom na "novú éru" v globálnom svete a intenzitu dezinformácií je podľa neho dôležité zdôrazniť, kam krajina patrí.