Založ si blog

V Komárne turistov nechcú?

Teplo, slniečko a voľný víkend. To je príležitosť  na  cestovanie aj po slovenských lokalitách. Minulý týždeň prebiehala noc múzeí.  Často sme sa stretávali s plagátikom, ktorý upozorňoval na možnosť navštíviť zaujímavé atraktivity múzeí,  hradov, zámkov.

V Komárne  sa nachádza aj unikátna pamiatka, ktorá ašpiruje do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.  Je to sústava  opevnení, i  keď často sa zjednodušene nazýva protiturecká pevnosť. Ide dokonca  o najväčší fortifikačný komplex na Slovensku.

Chcete vidieť pevnosť aj z vnútornej strany?

Na návštevu však zabudnite. Ani   tento  termín 19. mája , ktorý bol zaujímavý pre múzeá na celom Slovensku nevyvolal  potrebu otvoriť pevnosť aspoň v poobedňajších hodinách (ako to robili iné atraktivity) .   Jednoducho tak ako každý rok v komárňanskej pevnosti  neriešia  potenciálnych záujemcov o návštevu.

Na web http://www.komarno.sk/sk/prehliadka-pevnosti_4260.html  je možné prečítať si  nasledujúcu informáciu:

  1. október – 31. máj:

Pondelok: prehliadky sa nevykonávajú

Utorok až piatok: o 9:00, 11:00 a 14:00 hod.

Víkendy: návšteva možná len pre skupiny nad 20 osôb po predbežnej konzultácii 5 dní vopred.

Na inom mieste je spomenutá možnosť návštevy v sobotu o 11,00 a 14,00 hod. ale tá mierne odporuje informácii, ktorú citujem.

V rozpise cien je dokonca aj marketingová cena pre rodiny s deťmi. Ako však tieto rodiny sa majú  cez víkend dostať do pevnosti, keď  je stanovená podmienka 20 osôb a nahlásenie 5 dní vopred? Alebo ak je pravdivá informácia o vstupe o 11,00 a 14,00 hodine tak povedzme si úprimne, ide o čas, kedy rodiny  s deťmi obvykle obedujú.

V pevnosti ešte stále nepochopili  aj ďalšiu skutočnosť, že prevažná časť zahraničných návštevníkov Slovenska sú individuálni klienti, ktorí   si málokedy plánujú svoje cestovanie a konkrétne návštevy s 5 dňovým predstihom.

Prečo sa nedá alebo nechce? 

Chápem požiadavku bezpečnosti a potrebu sprevádzať v prítomnosti odborne vyškoleného sprievodcu. Nechápem, prečo nie je možné riešiť tento problém aspoň počas víkendov aj  mimo júna až augusta minimálne v poobedňajších hodinách a nie len cez obed (ak táto informácia platí).    Hlavne keď na maďarskej strane to  už roky  funguje a na slovenskej strane spíme sladkým spánkom.

Škoda aj hanba, že takáto významná pamiatka nemá záujem o návštevníkov.  Načo sú rôzne marketingové kampane  (vrátane Noci múzeí), stratégie a finančné podpory, keď  takýto postoj  naďalej potvrdzuje  totálne negovanie požiadaviek  potenciálnych účastníkov cestovného ruchu.

Foto:autorka

informačná tabuľa

vchod do novej pevnosti

 

 

Keď sú informácie o cestovaní len poskladané slová bez pravdivého obsahu

02.07.2023

V dnešnom vysielaní Metropolitného rádia o 9,35 som si vypočula zmes informácií čo všetko bude platiť turista po príchode do zahraničia. Pani moderátorka čítala informácie rýchlo ale dosť neisto. Bolo zrejmé, že ani ona sama si nebola istá, či číta informácie pre individuálne cestujúceho alebo účastníka zájazdu. Neuvádzala ani prameň, z ktorého tieto [...]

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.