Založ si blog

V Komárne turistov nechcú?

Teplo, slniečko a voľný víkend. To je príležitosť  na  cestovanie aj po slovenských lokalitách. Minulý týždeň prebiehala noc múzeí.  Často sme sa stretávali s plagátikom, ktorý upozorňoval na možnosť navštíviť zaujímavé atraktivity múzeí,  hradov, zámkov.

V Komárne  sa nachádza aj unikátna pamiatka, ktorá ašpiruje do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.  Je to sústava  opevnení, i  keď často sa zjednodušene nazýva protiturecká pevnosť. Ide dokonca  o najväčší fortifikačný komplex na Slovensku.

Chcete vidieť pevnosť aj z vnútornej strany?

Na návštevu však zabudnite. Ani   tento  termín 19. mája , ktorý bol zaujímavý pre múzeá na celom Slovensku nevyvolal  potrebu otvoriť pevnosť aspoň v poobedňajších hodinách (ako to robili iné atraktivity) .   Jednoducho tak ako každý rok v komárňanskej pevnosti  neriešia  potenciálnych záujemcov o návštevu.

Na web http://www.komarno.sk/sk/prehliadka-pevnosti_4260.html  je možné prečítať si  nasledujúcu informáciu:

  1. október – 31. máj:

Pondelok: prehliadky sa nevykonávajú

Utorok až piatok: o 9:00, 11:00 a 14:00 hod.

Víkendy: návšteva možná len pre skupiny nad 20 osôb po predbežnej konzultácii 5 dní vopred.

Na inom mieste je spomenutá možnosť návštevy v sobotu o 11,00 a 14,00 hod. ale tá mierne odporuje informácii, ktorú citujem.

V rozpise cien je dokonca aj marketingová cena pre rodiny s deťmi. Ako však tieto rodiny sa majú  cez víkend dostať do pevnosti, keď  je stanovená podmienka 20 osôb a nahlásenie 5 dní vopred? Alebo ak je pravdivá informácia o vstupe o 11,00 a 14,00 hodine tak povedzme si úprimne, ide o čas, kedy rodiny  s deťmi obvykle obedujú.

V pevnosti ešte stále nepochopili  aj ďalšiu skutočnosť, že prevažná časť zahraničných návštevníkov Slovenska sú individuálni klienti, ktorí   si málokedy plánujú svoje cestovanie a konkrétne návštevy s 5 dňovým predstihom.

Prečo sa nedá alebo nechce? 

Chápem požiadavku bezpečnosti a potrebu sprevádzať v prítomnosti odborne vyškoleného sprievodcu. Nechápem, prečo nie je možné riešiť tento problém aspoň počas víkendov aj  mimo júna až augusta minimálne v poobedňajších hodinách a nie len cez obed (ak táto informácia platí).    Hlavne keď na maďarskej strane to  už roky  funguje a na slovenskej strane spíme sladkým spánkom.

Škoda aj hanba, že takáto významná pamiatka nemá záujem o návštevníkov.  Načo sú rôzne marketingové kampane  (vrátane Noci múzeí), stratégie a finančné podpory, keď  takýto postoj  naďalej potvrdzuje  totálne negovanie požiadaviek  potenciálnych účastníkov cestovného ruchu.

Foto:autorka

informačná tabuľa

vchod do novej pevnosti

 

 

Marek Hamšík versus Zlatan Ibrahimovič

31.12.2019

Obaja výborní futbalisti. 10.decembra prišiel na štadión CSC Neapol Marek Hamšík. Konala sa skupinová fáza Ligy majstrov. Celý štadión (60 tisíc divákov) „povstal“ a skandovaním Hamsik, viac »

Predvianočné zakopnutie

24.12.2019

Úplne jednoducho na nerovnom chodníku. Po krátkom čase boleli obe ruky. Otočiť kľúč a naštartovať auto? To bol len neúspešný pokus. Už neposlúchali ani prsty. Dobre, na pohotovosť sa dá viac »

Čo je iné na vianočných trhoch v Záhrebe

15.12.2019

Slováci obdivovali vianočné alebo adventné trhy v minulom storočí v nemeckých a rakúskych mestách. Do Viedne cestovali za sladkou pochúťkou tzv. šamrolky a neodmysliteľný punč. V nemeckých viac »

koral

Koralové biotopy na Zemi ohrozuje klimatická zmena

20.02.2020 20:46

Najväčšou sústavou koralových útesov je Veľká koralová bariéra v Austrálii.

Britain Mosque Stabbing

V mešite v centre Londýna pobodali zvolávača k moslimskej modlitbe

20.02.2020 19:19

Polícia incident neoznačila za teroristický útok, hoci ho prešetruje protiteroristické jednotka.

Roger Stone

Bývalého Trumpovho poradcu Stone odsúdili na 40 mesiacov väzenia

20.02.2020 18:46, aktualizované: 19:50

Roger Stone bol vlani uznaný vinným v siedmich bodoch obžaloby

panelak torzo vybuch Presov 01

Pre obyvateľov Mukačevskej ulice vyzbierali vyše 5,1 milióna eur

20.02.2020 17:37

Už počas trvania zbierky mesto začalo vyplácať jednorazové príspevky na preklenutie zložitej životnej situácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 473288x
Priemerná čítanosť článkov: 3430x

Autor blogu

Kategórie