Založ si blog

V Komárne turistov nechcú?

Teplo, slniečko a voľný víkend. To je príležitosť  na  cestovanie aj po slovenských lokalitách. Minulý týždeň prebiehala noc múzeí.  Často sme sa stretávali s plagátikom, ktorý upozorňoval na možnosť navštíviť zaujímavé atraktivity múzeí,  hradov, zámkov.

V Komárne  sa nachádza aj unikátna pamiatka, ktorá ašpiruje do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.  Je to sústava  opevnení, i  keď často sa zjednodušene nazýva protiturecká pevnosť. Ide dokonca  o najväčší fortifikačný komplex na Slovensku.

Chcete vidieť pevnosť aj z vnútornej strany?

Na návštevu však zabudnite. Ani   tento  termín 19. mája , ktorý bol zaujímavý pre múzeá na celom Slovensku nevyvolal  potrebu otvoriť pevnosť aspoň v poobedňajších hodinách (ako to robili iné atraktivity) .   Jednoducho tak ako každý rok v komárňanskej pevnosti  neriešia  potenciálnych záujemcov o návštevu.

Na web http://www.komarno.sk/sk/prehliadka-pevnosti_4260.html  je možné prečítať si  nasledujúcu informáciu:

  1. október – 31. máj:

Pondelok: prehliadky sa nevykonávajú

Utorok až piatok: o 9:00, 11:00 a 14:00 hod.

Víkendy: návšteva možná len pre skupiny nad 20 osôb po predbežnej konzultácii 5 dní vopred.

Na inom mieste je spomenutá možnosť návštevy v sobotu o 11,00 a 14,00 hod. ale tá mierne odporuje informácii, ktorú citujem.

V rozpise cien je dokonca aj marketingová cena pre rodiny s deťmi. Ako však tieto rodiny sa majú  cez víkend dostať do pevnosti, keď  je stanovená podmienka 20 osôb a nahlásenie 5 dní vopred? Alebo ak je pravdivá informácia o vstupe o 11,00 a 14,00 hodine tak povedzme si úprimne, ide o čas, kedy rodiny  s deťmi obvykle obedujú.

V pevnosti ešte stále nepochopili  aj ďalšiu skutočnosť, že prevažná časť zahraničných návštevníkov Slovenska sú individuálni klienti, ktorí   si málokedy plánujú svoje cestovanie a konkrétne návštevy s 5 dňovým predstihom.

Prečo sa nedá alebo nechce? 

Chápem požiadavku bezpečnosti a potrebu sprevádzať v prítomnosti odborne vyškoleného sprievodcu. Nechápem, prečo nie je možné riešiť tento problém aspoň počas víkendov aj  mimo júna až augusta minimálne v poobedňajších hodinách a nie len cez obed (ak táto informácia platí).    Hlavne keď na maďarskej strane to  už roky  funguje a na slovenskej strane spíme sladkým spánkom.

Škoda aj hanba, že takáto významná pamiatka nemá záujem o návštevníkov.  Načo sú rôzne marketingové kampane  (vrátane Noci múzeí), stratégie a finančné podpory, keď  takýto postoj  naďalej potvrdzuje  totálne negovanie požiadaviek  potenciálnych účastníkov cestovného ruchu.

Foto:autorka

informačná tabuľa

vchod do novej pevnosti

 

 

Skauting je nielen o prírode

01.12.2019

Generácia 30+ prežívala virtuálne dobrodružstvá prostredníctvom knižiek českého autora Jaroslava Foglara. Myslela som si, že to bola určitá forma prezentácie skautingu. Dnes som sa v istej viac »

Bratislavské letisko nepozná základy cestovateľskej kultúry?

30.08.2019

26.08. prílet do Bratislavy o 00,30. Vstupná hala pred pasovou kontrolou ponúka aj sociálne zariadenia. Bez toaletného papiera, bez mydla, rozbité nádržky na vodu. Možno výnimočný prípad. viac »

Ministerstvo cestovného ruchu návrat pani Višňovcovej?

19.08.2019

Je pravda, že v každej krajine majú obdobie, kedy riešia problém štátneho manažmentu cestovného ruchu a možnosti spolupráce so súkromným sektorom. Ministerstvo cestovného ruchu v SR. Ide viac »

Robert Fico

Fico reaguje na obvinenie: Je to zarážajúce

06.12.2019 13:51

Je zarážajúce, že v obvinení, ktoré vnímam ako mediálne a vyjadrím k nemu svoj osobný názor, ma označia za extrémistu, reaguje líder Smeru na obvinenie z extrémizmu

Razsochy, buranie, pellegrini,

Búranie skeletu nemocnice na Rázsochách ide podľa plánu

06.12.2019 13:22

Búracie práce na bratislavských Rázsochách sa začali a pokračujú v súlade s harmonogramom.

Peter Pellegrini v Prahe

Premiér Pellegrini sa stretne s pápežom Františkom

06.12.2019 12:58

Počas návštevy Vatikánu premiér navštívi aj Pápežské slovenské kolégium sv. Cyrila a Metoda v Ríme.

Presov plyn

V paneláku v Prešove vybuchol plyn, hlásená je prvá obeť

06.12.2019 12:45, aktualizované: 13:55

Nad miestom výbuchu je uväznených viacero osôb, najmenej jedna osoba spadla z balkóna, ktorá pád neprežila.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 432577x
Priemerná čítanosť článkov: 3204x

Autor blogu

Kategórie