Založ si blog

Bratislavské letisko nepozná základy cestovateľskej kultúry?

26.08. prílet  do Bratislavy o 00,30.  Vstupná hala pred pasovou kontrolou ponúka aj sociálne zariadenia.  Bez toaletného papiera, bez  mydla,  rozbité nádržky na vodu.  Možno výnimočný prípad.  Ale je to prvý kontakt s Bratislavou.

29.08. odlet z Bratislavy o 07,25.  Hala pri odletových bránach má oficiálne  zriadené  3 sociálne zariadenia. Jedno zatvorené výhradne pre zamestnancov. Druhé zatvorené nefunkčné. Tretie „sláva“ otvorené. Neupratané,  opäť porozbíjané úchytky na nádržkách WC, bez papiera, bez mydla. Kľučky na dverách nefunkčné.

To už nie je náhoda

Chápem, možno niektorí cestujúci sú menej kultúrni, ale ak sú nádržky, držiaky alebo  kľučky na dverách pokazené, to  dokumentuje aj skutočnosť, že sa mimoriadne šetrilo, nakúpili sa najlacnejšie  materiály, ktoré jednoducho  vysokú frekvenciu používania nevydržia.

Vôbec nejde o zahraničného cestujúceho. Ide o človeka, ktorý si zaplatí letenku a očakáva  slušné sociálne zariadenie,  na ktorom je vidno, že tam  niekto upratuje, dopĺňa  hygienické potreby a kontroluje  stav zariadenia.  To sa očakáva na každom aj  najmenšom letisku.  Medzinárodné letisko M.R. Štefánika?  Hanba.

Ministerstvo cestovného ruchu návrat pani Višňovcovej?

19.08.2019

Je pravda, že v každej krajine majú obdobie, kedy riešia problém štátneho manažmentu cestovného ruchu a možnosti spolupráce so súkromným sektorom. Ministerstvo cestovného ruchu v SR. Ide viac »

Bravčové stehno na Krku?

08.08.2019

Tento víkend sa dovolenkári na chorvátskom ostrove Krk určite opäť zabavia na podujatí, ktoré má už svoju tradíciu päť storočí. V súčasnej podobe ide o tzv. „Krčský veľtrh“ , ktorý viac »

Informácia má hodnotu zlata

28.07.2019

Počas leta je mediálna sezóna ústretová cestovnému ruchu. Dozvedáme sa skúsenosti našich cestovateľov aj účastníkov zájazdov, čítame ich vyjadrenie spokojnosti alebo úprimné rozhorčenie. viac »

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

Za slušné Slovensko

V Bratislave sa začal protestný pochod iniciatívy Za slušné Slovensko

18.10.2019 18:58, aktualizované: 19:07

Ako informovali organizátori tohto podujatia, pochod má z Hodžovho námestia smerovať cez ulicu Palisády až k Národnej rade, pred ktorou bude postavené pódium.

ZHROMAŽDENIE: Verejné počúvanie nahrávok Gorily

Kiska pred úradom vlády hovoril o ukradnutom a mafiánskom Slovensku

18.10.2019 18:54, aktualizované: 19:17

Strana Za ľudí zvolala na piatok podvečer zhromaždenie pred Úradom vlády na Námestí Slobody v Bratislave.

Poľsko, plyn, PGNiG, plynovod

Brusel zaplatí zvýšenie kapacity poľského terminálu na skvapalnený plyn

18.10.2019 18:14

Investícia zvýši kapacitu terminálu pri premene LNG do plynného stavu, jeho skladovania a zabezpečí bezproblémovú prepravu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 134
Celková čítanosť: 402426x
Priemerná čítanosť článkov: 3003x

Autor blogu

Kategórie