Založ si blog

Bratislavské letisko nepozná základy cestovateľskej kultúry?

26.08. prílet  do Bratislavy o 00,30.  Vstupná hala pred pasovou kontrolou ponúka aj sociálne zariadenia.  Bez toaletného papiera, bez  mydla,  rozbité nádržky na vodu.  Možno výnimočný prípad.  Ale je to prvý kontakt s Bratislavou.

29.08. odlet z Bratislavy o 07,25.  Hala pri odletových bránach má oficiálne  zriadené  3 sociálne zariadenia. Jedno zatvorené výhradne pre zamestnancov. Druhé zatvorené nefunkčné. Tretie „sláva“ otvorené. Neupratané,  opäť porozbíjané úchytky na nádržkách WC, bez papiera, bez mydla. Kľučky na dverách nefunkčné.

To už nie je náhoda

Chápem, možno niektorí cestujúci sú menej kultúrni, ale ak sú nádržky, držiaky alebo  kľučky na dverách pokazené, to  dokumentuje aj skutočnosť, že sa mimoriadne šetrilo, nakúpili sa najlacnejšie  materiály, ktoré jednoducho  vysokú frekvenciu používania nevydržia.

Vôbec nejde o zahraničného cestujúceho. Ide o človeka, ktorý si zaplatí letenku a očakáva  slušné sociálne zariadenie,  na ktorom je vidno, že tam  niekto upratuje, dopĺňa  hygienické potreby a kontroluje  stav zariadenia.  To sa očakáva na každom aj  najmenšom letisku.  Medzinárodné letisko M.R. Štefánika?  Hanba.

Skauting je nielen o prírode

01.12.2019

Generácia 30+ prežívala virtuálne dobrodružstvá prostredníctvom knižiek českého autora Jaroslava Foglara. Myslela som si, že to bola určitá forma prezentácie skautingu. Dnes som sa v istej viac »

Ministerstvo cestovného ruchu návrat pani Višňovcovej?

19.08.2019

Je pravda, že v každej krajine majú obdobie, kedy riešia problém štátneho manažmentu cestovného ruchu a možnosti spolupráce so súkromným sektorom. Ministerstvo cestovného ruchu v SR. Ide viac »

Bravčové stehno na Krku?

08.08.2019

Tento víkend sa dovolenkári na chorvátskom ostrove Krk určite opäť zabavia na podujatí, ktoré má už svoju tradíciu päť storočí. V súčasnej podobe ide o tzv. „Krčský veľtrh“ , ktorý viac »

Robert Fico

Fico reaguje na obvinenie: Je to zarážajúce

06.12.2019 13:51

Je zarážajúce, že v obvinení, ktoré vnímam ako mediálne a vyjadrím k nemu svoj osobný názor, ma označia za extrémistu, reaguje líder Smeru na obvinenie z extrémizmu

Razsochy, buranie, pellegrini,

Búranie skeletu nemocnice na Rázsochách ide podľa plánu

06.12.2019 13:22

Búracie práce na bratislavských Rázsochách sa začali a pokračujú v súlade s harmonogramom.

Peter Pellegrini v Prahe

Premiér Pellegrini sa stretne s pápežom Františkom

06.12.2019 12:58

Počas návštevy Vatikánu premiér navštívi aj Pápežské slovenské kolégium sv. Cyrila a Metoda v Ríme.

Presov plyn

V paneláku v Prešove vybuchol plyn, hlásená je prvá obeť

06.12.2019 12:45, aktualizované: 13:55

Nad miestom výbuchu je uväznených viacero osôb, najmenej jedna osoba spadla z balkóna, ktorá pád neprežila.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 432549x
Priemerná čítanosť článkov: 3204x

Autor blogu

Kategórie