Založ si blog

Bratislavské letisko nepozná základy cestovateľskej kultúry?

26.08. prílet  do Bratislavy o 00,30.  Vstupná hala pred pasovou kontrolou ponúka aj sociálne zariadenia.  Bez toaletného papiera, bez  mydla,  rozbité nádržky na vodu.  Možno výnimočný prípad.  Ale je to prvý kontakt s Bratislavou.

29.08. odlet z Bratislavy o 07,25.  Hala pri odletových bránach má oficiálne  zriadené  3 sociálne zariadenia. Jedno zatvorené výhradne pre zamestnancov. Druhé zatvorené nefunkčné. Tretie „sláva“ otvorené. Neupratané,  opäť porozbíjané úchytky na nádržkách WC, bez papiera, bez mydla. Kľučky na dverách nefunkčné.

To už nie je náhoda

Chápem, možno niektorí cestujúci sú menej kultúrni, ale ak sú nádržky, držiaky alebo  kľučky na dverách pokazené, to  dokumentuje aj skutočnosť, že sa mimoriadne šetrilo, nakúpili sa najlacnejšie  materiály, ktoré jednoducho  vysokú frekvenciu používania nevydržia.

Vôbec nejde o zahraničného cestujúceho. Ide o človeka, ktorý si zaplatí letenku a očakáva  slušné sociálne zariadenie,  na ktorom je vidno, že tam  niekto upratuje, dopĺňa  hygienické potreby a kontroluje  stav zariadenia.  To sa očakáva na každom aj  najmenšom letisku.  Medzinárodné letisko M.R. Štefánika?  Hanba.

Keď sú informácie o cestovaní len poskladané slová bez pravdivého obsahu

02.07.2023

V dnešnom vysielaní Metropolitného rádia o 9,35 som si vypočula zmes informácií čo všetko bude platiť turista po príchode do zahraničia. Pani moderátorka čítala informácie rýchlo ale dosť neisto. Bolo zrejmé, že ani ona sama si nebola istá, či číta informácie pre individuálne cestujúceho alebo účastníka zájazdu. Neuvádzala ani prameň, z ktorého tieto [...]

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

Poľsko Bielorusko hranice plot dokončenie

Kaczynski odsúdil Hollandovej film o migrantoch ako protipoľský

23.09.2023 07:05

Pravicoví politickí lídri v Poľsku opäť verejne odsúdili najnovší celovečerný film od poľskej režisérky Agnieszky Hollandovej pred jeho piatkovou premiérou.

kaštieľ, Ostrá Lúka

Kaštieľ Ostrolúckych navštívia trinásti potomkovia rodu. Otvoria izbu Štúrovej Adely

23.09.2023 07:00

Vežičku, ktorú obývala Adela Ostrolúcka, cez víkend sprístupnia. Chýbať pritom nebude početné príbuzenstvo šľachtickej rodiny, ktorej v minulosti patril kaštieľ v Ostrej Lúke.

Taliansko, migrácia, Lampedusa

Migranti si našli ďalšiu trasu do Nemecka. Cez Poľsko

23.09.2023 06:40

Z Poľska sa stal kľúčový bod na ceste migrantov do Nemecka, uviedla nemecká verejnoprávna televízia ARD.

Volodymyr Zelenskyj, Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj v Kanade: Moskva musí raz a navždy prehrať. A prehrá

23.09.2023 06:05

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj žiadal Kanadu o podporu až do konečného víťazstva Ukrajiny nad Ruskom.