Založ si blog

Bratislavské letisko nepozná základy cestovateľskej kultúry?

26.08. prílet  do Bratislavy o 00,30.  Vstupná hala pred pasovou kontrolou ponúka aj sociálne zariadenia.  Bez toaletného papiera, bez  mydla,  rozbité nádržky na vodu.  Možno výnimočný prípad.  Ale je to prvý kontakt s Bratislavou.

29.08. odlet z Bratislavy o 07,25.  Hala pri odletových bránach má oficiálne  zriadené  3 sociálne zariadenia. Jedno zatvorené výhradne pre zamestnancov. Druhé zatvorené nefunkčné. Tretie „sláva“ otvorené. Neupratané,  opäť porozbíjané úchytky na nádržkách WC, bez papiera, bez mydla. Kľučky na dverách nefunkčné.

To už nie je náhoda

Chápem, možno niektorí cestujúci sú menej kultúrni, ale ak sú nádržky, držiaky alebo  kľučky na dverách pokazené, to  dokumentuje aj skutočnosť, že sa mimoriadne šetrilo, nakúpili sa najlacnejšie  materiály, ktoré jednoducho  vysokú frekvenciu používania nevydržia.

Vôbec nejde o zahraničného cestujúceho. Ide o človeka, ktorý si zaplatí letenku a očakáva  slušné sociálne zariadenie,  na ktorom je vidno, že tam  niekto upratuje, dopĺňa  hygienické potreby a kontroluje  stav zariadenia.  To sa očakáva na každom aj  najmenšom letisku.  Medzinárodné letisko M.R. Štefánika?  Hanba.

Obedy a nielen tie luxusné

15.10.2020

Dnes som videla vonku – pred jedálňou – robotníkov. Na schodíkoch alebo postojačky jedli svoje obedy, ktoré si prevzali v škatuľkách. Dnes nepršalo, ale počasie nebolo najvhodnejšie na polhodinovú obedňajšiu prestávku. Nepíšem však o probléme počasie. Píšem o probléme základného práva pracovníka na obed. Obed v normálnych podmienkach, aby si [...]

COVID 19 a tohtoročná dovolenka pri mori

13.09.2020

Prvá myšlienka – more je v podstate rovnaké každý rok. Jedine búrky, zelené riasy „kvitnúceho mora“ , tsunami alebo iné javy spojené s prírodou vnímame ako zmeny. Tento rok to však nebolo o prírodnom charaktere mora, ale o dostupnosti mora. Všeobecne známa skutočnosť, že more nie je luxus, sme mali možnosť počas slobody cestovania zistiť a užiť si. [...]

Dovolenková nálada v Česku

04.08.2020

V Českej republike prežíva leto 70 % dovolenkárov. Priemerné výdavky Čechov v Česku sú 690 Kč na osobu denne (cca 26 EUR), priemerná dĺžka pobytu je 8 dní. . K tomuto vyjadreniu dodáva Ján Herget, riaditeľ Czech Tourism informácie o najvyššej návštevnosti v regiónoch Južných Čiech, Južnej Moravy, Krkonôš, Jizerských hôr. Lokality, ktoré [...]

Donald Trump

Prepočítavanie vo Wisconsine stálo Trumpa milióny, pridalo hlasy Bidenovi

29.11.2020 23:42

Prepočítanie hlasov z prezidentských volieb v americkom štáte Wisconsin potvrdilo víťazstvo demokratického kandidáta Joea Bidena.

pocasie-30-11-2020

Teploty spadnú pod -10 °C, zaparkuje u nás tlaková výš

29.11.2020 23:00

Tlaková výš ochráni Slovensko pred zrážkami, ale zase prinesie so sebou mrazivé rána. Kde môžu teploty klesnúť pod -10 °C?

NIgéria

Džihádisti útočili v Nigérii: hlásia vyše sto obetí

29.11.2020 21:32

K brutálnemu útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, pravdepodobne ho však spáchali miestni džihádisti zo skupiny Boko Haram, alebo zo súperiacej odštiepeckej frakcie ISWAP.

bielorusko

Na protestoch v Bielorusku zadržali vyše 320 ľudí, len v Minsku 250

29.11.2020 20:25

Protesty proti Lukašenkovmu spornému znovuzvoleniu trvajú už viac ako tri mesiace.