Založ si blog

Presun voľných pracovných síl z hotelov a reštaurácií do potravinárskeho priemyslu

Výborná správa z Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska.

Keď nie sú zákazníci v  hoteloch a reštauráciách 

v súvislosti s opatreniami ochrany zdravia   v období  obmedzenej prevádzky hotelov a reštaurácií keď pôsobí  koronavirus,  pracovníci  v týchto prevádzkach sú  bez zákazníkov momentálne nevyužití.  Preto treba vítať  konštruktívny  postup s cieľom presunúť  voľné pracovné sily tam, kde ich  v tomto čase treba.

Možnosť  riešenia, aby ľudia  mali stále  prácu

Spoločne s Potravinárskou komorou sa dohodli na vzájomnej spolupráci, aby bolo možné presunúť momentálne voľných pracovníkov z hotelov  a reštaurácií na   prácu do potravinárskych podnikov. Tie  pracovnú silu potrebujú do výroby či logistiky. Výhodou je, že pracovníci v hoteloch a reštauráciách sú držiteľmi zdravotných preukazov, ktoré sú na prácu v potravinárskom priemysle  nevyhnutné.

Asociácia hotelov a reštaurácií proklamuje  právnu pomoc  potravinárskym  zamestnávateľom  s cieľom, aby boli dodržané všetky pracovno právne predpisy súvisiace s dočasným pridelením zamestnancov.

 

 

Bude záujem o pôvodne česko-slovenskú značku v novom šate?

01.02.2023

Čedok je historicky najstaršia cestovná kancelária v strednej Európe, kde pôsobí od roku 1920. Po rozdelení Česko-Slovenska značku Čedok používa cestovná kancelária v Českej republike. Na Slovensku značku nebolo možné používať. Na území Česka Čedok pôsobí nepretržite, od svojho vzniku, avšak vlastnícke vzťahy a kapitálové zabezpečenie sa po r. 1990 [...]

V čom je lepšia Malta ako Slovensko?

17.06.2022

Malta prežíva v týchto dňoch už top sezónu. Hotely sú plné, ulice žijú ešte aj po polnoci, disco-kluby sú nabité. Pravdu povediac, Malta je ostrovom prázdnin, dovoleniek, alebo víkendov hlavne pre mladých. Tomu sa už v minulosti prispôsobila ponuka a tento segment ľudí sa na Malte skutočne cíti dobre. Malta pre mladých Angličtinové kurzy majú tradíciu, [...]

V Prahe aj v Budapešti to išlo v Bratislave nie

07.06.2022

Veľké budovy alebo komplexy určené pre kultúru a vedomosti sú možno v našom ponímaní megalománske, zbytočné, málo efektívne. Stačí si zájsť ku susedom a tam vnímajú tieto budovy predsa len inak. Praha Kongresové centrum Praha je dominantou mesta. Pôvodná budova („Palác kultury“ postavený v r. 1981) bola rekonštruovaná a rozšírená v rokoch 1998 [...]

India Kašmír lavína obete lyžiari Poľsko

Pri páde lavíny v Kašmíre zahynuli dvaja poľskí lyžiari

01.02.2023 14:16

Lavína sa zrútila z 4390 metrov vysokej hory Afarwat na lyžiarske stredisko a na zjazdovke pochovala pod snehom 23 osôb.

Parlament / NR SR /

Poslanec ĽS NS odpadol počas rozpravy, musela zasahovať záchranka

01.02.2023 13:40

Poslanec je stabilizovaný a pri vedomí.

Varín, Tiso

Obce nebudú povinné zmeniť neprípustný názov ulice. Poslanci odmietli novelu

01.02.2023 12:53

Predkladateľ Valášek chcel, aby sa názov ulice alebo iného verejného priestranstva zmenil, pokiaľ ide o pomenovanie po exponentoch zločineckých režimov.

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.