Založ si blog

Kolobežky, fajn, ale. ..

Zdieľaná jazda na kolobežke. Myšlienka nie je nová, vo svete už známa dlhšie obdobie. V Bratislave predchádzajúci pokus  prenájmu kolobežky opätovne ožil a ujal sa. Možno v dôsledku  opatrenia v súvislosti s taxi službami, alebo jednoducho je tu opäť jar.  Možno len uvítať, že  máme ďalšiu formu ako si spestriť  pohyb v meste.

Prenájom kolobežky

Poviem úprimne, upútalo ma silné led svetlo, ktoré aj v súmraku  podporuje relatívnu bezpečnosť jazdy. Všetko je v súlade s možnosťou požičať si tento dopravný prostriedok na presun, alebo len tak na vozenie. Aplikácia funguje, je jasná zrozumiteľná. Cena na zváženie, ale ide o rozhodnutie dopytu, či má alebo nemá záujem o kolobežku.

Parkovanie kolobežky

Kde možno nájsť, alebo kde zaparkovať kolobežku? Aplikácia dáva rady na ktorých miestach je možné nájsť a odložiť kolobežku. Pre istotu si aj vymedzuje právo sankcie pokutou (30 EUR) v prípade,  ak zákazník odstaví kolobežku na nevhodnom mieste.

Nechápem však, ako je možné že spoločnosť, ktorá prevádzkuje kolobežky, využíva bežné, mestom vybudované stojany na bicycle.  Myslím si, že  táto spoločnosť by mohla

  1. dohodnúť sa s mestom na slušnom spôsobe zaparkovania a nie na parazitovaní miesta pri  bicyklových stojanoch
  2. zafinancovať špeciálne – označené –  stojany, ako sú bežné na prenájom bicyklov.

Cena za jazdu kolobežkou  nie je najnižšia (minúta jazdy  0,15 EUR). Tento spôsob „parkovania“ kolobežiek  síce pomáha totálne znižovať náklady, ale podnikateľská etika dostala na frak.

Keď sú informácie o cestovaní len poskladané slová bez pravdivého obsahu

02.07.2023

V dnešnom vysielaní Metropolitného rádia o 9,35 som si vypočula zmes informácií čo všetko bude platiť turista po príchode do zahraničia. Pani moderátorka čítala informácie rýchlo ale dosť neisto. Bolo zrejmé, že ani ona sama si nebola istá, či číta informácie pre individuálne cestujúceho alebo účastníka zájazdu. Neuvádzala ani prameň, z ktorého tieto [...]

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.