Založ si blog

Kolobežky, fajn, ale. ..

Zdieľaná jazda na kolobežke. Myšlienka nie je nová, vo svete už známa dlhšie obdobie. V Bratislave predchádzajúci pokus  prenájmu kolobežky opätovne ožil a ujal sa. Možno v dôsledku  opatrenia v súvislosti s taxi službami, alebo jednoducho je tu opäť jar.  Možno len uvítať, že  máme ďalšiu formu ako si spestriť  pohyb v meste.

Prenájom kolobežky

Poviem úprimne, upútalo ma silné led svetlo, ktoré aj v súmraku  podporuje relatívnu bezpečnosť jazdy. Všetko je v súlade s možnosťou požičať si tento dopravný prostriedok na presun, alebo len tak na vozenie. Aplikácia funguje, je jasná zrozumiteľná. Cena na zváženie, ale ide o rozhodnutie dopytu, či má alebo nemá záujem o kolobežku.

Parkovanie kolobežky

Kde možno nájsť, alebo kde zaparkovať kolobežku? Aplikácia dáva rady na ktorých miestach je možné nájsť a odložiť kolobežku. Pre istotu si aj vymedzuje právo sankcie pokutou (30 EUR) v prípade,  ak zákazník odstaví kolobežku na nevhodnom mieste.

Nechápem však, ako je možné že spoločnosť, ktorá prevádzkuje kolobežky, využíva bežné, mestom vybudované stojany na bicycle.  Myslím si, že  táto spoločnosť by mohla

  1. dohodnúť sa s mestom na slušnom spôsobe zaparkovania a nie na parazitovaní miesta pri  bicyklových stojanoch
  2. zafinancovať špeciálne – označené –  stojany, ako sú bežné na prenájom bicyklov.

Cena za jazdu kolobežkou  nie je najnižšia (minúta jazdy  0,15 EUR). Tento spôsob „parkovania“ kolobežiek  síce pomáha totálne znižovať náklady, ale podnikateľská etika dostala na frak.

Keď sú informácie o cestovaní len poskladané slová bez pravdivého obsahu

02.07.2023

V dnešnom vysielaní Metropolitného rádia o 9,35 som si vypočula zmes informácií čo všetko bude platiť turista po príchode do zahraničia. Pani moderátorka čítala informácie rýchlo ale dosť neisto. Bolo zrejmé, že ani ona sama si nebola istá, či číta informácie pre individuálne cestujúceho alebo účastníka zájazdu. Neuvádzala ani prameň, z ktorého tieto [...]

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

Izrael, Palestína, Chán Junis, Pásmo Gazy,

Šéf OSN žiada prímerie v Gaze. Izraelský minister ho nazval hrozbou pre svetový mier

07.12.2023 06:40

Izraelský minister zahraničných vecí Eli Kohen ostro kritizoval generálneho tajomníka OSN Antonia Guterresa, ktorý varoval pred situáciou v Pásme Gazy.

náboje, zbraň, poprava

Streľba v centre Bruselu si vyžiadala štyroch zranených

07.12.2023 06:04

Pri streľbe na hlavnej nákupnej ulici v centre Bruselu boli v stredu večer zranení štyria ľudia, informovala polícia belgického hlavného mesta.

Delegácia EÚ v Číne

Čína žiada od EÚ spoluprácu na zabezpečení stability a vyhnúť sa zasahovaniu

07.12.2023 06:00

Čínsky prezident Si Ťin-pching vyzval EÚ, aby spolupracovala s Čínou na zabezpečení globálnej stability a vyhla sa zasahovaniu.

šimkovičová

Šimkovičová v Rakúsku, Taraba v Kanade. Majetkové priznania ukázali zahraničné majetky politikov

07.12.2023 06:00

Niektorí sa chystajú v zahraničných domoch stráviť dôchodok, iní preferujú mimoslovenské bývanie už dnes.