Založ si blog

Využije Slovensko možnosť prezentovať cestovný ruch na EXPO v Dubaji?

Včera začala svetová výstava EXPO 2020 v Dubaji,  na ktorej 192 vystavovateľov bude  pol roka (do 31. marca 2022)   prezentovať  verejnosti svoje expozície.  Momentálne je v Dubaji veľmi teplo,  horúčavy dosahujú cca 40 º C a návštevníci sú hlavne domáci.  Očakáva sa, že približne od novembra prídu do Dubaja na EXPO  v prevažnej miere  zahraniční návštevníci. Treba povedať, že EXPO je aj veľmi významná príležitosť pre prezentáciu ponuky cestovného ruchu danej krajiny.

Ministerstvo hospodárstva SR na svojej web stránke https://www.mhsr.sk/expo/aktualne-informacie zdôrazňuje,  že ide o prvú  svetovú výstavu v regióne Blízkeho Východu, Afriky a Ázie a zároveň prvú v arabskom svete.  Hlavnú tému výstavy  „Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti“ („Connecting Minds, Creating the Future“)  podporujú  tri subtémy „Príležitosť“, „Mobilita“ a „Udržateľnosť“.  Ministerstvo informuje, že Slovenská republika sa bude prezentovať na Expo  v Dubaji v rámci tematickej zóny „Mobilita“.

 

„Mobilita“  – priam ušitá téma aj pre cestovný ruch

Aké máme informácie o prezentácii cestovného ruchu v slovenskom pavilóne,  ktorý má byť otvorený  v priebehu konania výstavy?  Hľadala som, pátrala som, ale zatiaľ Slovakia  Travel,  marketingová inštitúcia, ktorá bola v apríli 2021  zriadená v kompetencii Ministerstva dopravy a výstavby SR  zverejnila len základnú myšlienku. Slovensko bude prezentovať kúpeľníctvo.  Konkrétne informácie Travel Slovakia zatiaľ nemedializuje, žiaden koncept príspevku cestovného ruchu do slovenského pavilónu nie je verejnosti známy.

 

Čo naši západní susedia z Českej republiky?

Podľa dnešných informácií  českej marketingovej agentúry pre cestovný ruch Czech tourism, táto krajina v svojom  pavilóne, ktorý bol včera v deň otvorenia  svetovej výstavy sprístupnený,  prezentuje  tri české destinácie cestovného ruchu, ktoré majú osloviť návštevníka.

Kúpele „Mariánske Lázně“  Česi virtuálne prezentujú  aj hravým spôsobom. Návštevník má možnosť naplniť si bazén, zjesť oplátky. „Prachovské  skály“  svojou prezentáciou stimulujú filatelistov. Tretia destinácia  „Južná Morava“ ponúka virtuálnu ochutnávku  hrozna vypestovaného v juhomoravských vinohradoch a dokonca  návštevníci  majú možnosť virtuálne tancovať  s tanečnicou v Kyjovskom kroji.

 

Slovakia Travel

Slovakia Travel možno  pripravuje v súvislosti s témou „ Kúpeľníctvo“   niečo úžasné, čo poteší celý svet.   Dúfajme, že pôjde o príjemné prekvapenie. Predsa je však hrozba,     aby     Slovakia  Travel nezaspala ako tá zakliata princezná hlbokým spánkom. V konkurencii 129 krajín   aj téma kúpeľníctva si  bude vyžadovať  výnimočné, nadčasové, zaujímavé, progresívne prvky výstavníctva a  marketingovej komunikácie s návštevníkmi. Tak aby   pred Slovenským pavilónom boli zástupy návštevníkov, chtivých  dozvedieť sa všetko o slovenských kúpeľoch.   Video, fotografie, cimbalová muzika  a bryndzové halušky  asi nepostačia…….

V čom je lepšia Malta ako Slovensko?

17.06.2022

Malta prežíva v týchto dňoch už top sezónu. Hotely sú plné, ulice žijú ešte aj po polnoci, disco-kluby sú nabité. Pravdu povediac, Malta je ostrovom prázdnin, dovoleniek, alebo víkendov hlavne pre mladých. Tomu sa už v minulosti prispôsobila ponuka a tento segment ľudí sa na Malte skutočne cíti dobre. Malta pre mladých Angličtinové kurzy majú tradíciu, [...]

V Prahe aj v Budapešti to išlo v Bratislave nie

07.06.2022

Veľké budovy alebo komplexy určené pre kultúru a vedomosti sú možno v našom ponímaní megalománske, zbytočné, málo efektívne. Stačí si zájsť ku susedom a tam vnímajú tieto budovy predsa len inak. Praha Kongresové centrum Praha je dominantou mesta. Pôvodná budova („Palác kultury“ postavený v r. 1981) bola rekonštruovaná a rozšírená v rokoch 1998 [...]

Vezmeme si príklad z Nemecka?

01.06.2022

Cestovanie na celom území za 9 EUR počas celého mesiaca bez obmedzenia Nový program podpory cestovania hromadnou regionálnou dopravou v Nemecku umožní cestovať za cenu 9 EUR/ osoba počas celého 1 mesiaca na území celej krajiny. Cestovný lístok je platný vo všetkých regionálnych a mestských dopravných prostriedkoch či spojoch vrátane metra. [...]

Nigéria, Boko Haram, vojaci

Nigérijská armáda viedla vo vojne proti Boko Haram tajný potratový program

08.12.2022 00:05

Armáda ukončila tisíce tehotenstiev dievčat a žien, ktoré uniesli a znásilnili islamistické skupiny. Mnohé zo žien s interrupciami nesúhlasili, niektoré podanie potratovej injekcie neprežili.

Pedro Castillo

Zatkli peruánskeho prezidenta Castilla. Mal sa pokúsiť o štátny prevrat

07.12.2022 23:17

Poslanci Pedra Castilla zbavili funkcie krátko po tom, čo hlava štátu oznámila zámer zákonodarný zbor rozpustiť a vyhlásiť predčasné voľby.

Štefan Hamran / Roman Mikulec /

Trenčianska prokuratúra preveruje pre nelegálnu migráciu Mikulca a Hamrana

07.12.2022 21:17

Prokuratúra koná na pokyn generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Pápež František

Vojna na Ukrajine pripomína pápežovi fázu holokaustu, operáciu Reinhard

07.12.2022 21:00

Operáciou Reinhard nacisti označovali svoje plány na vyhladenie Židov a Rómov na území Poľska počas druhej svetovej vojny.