Založ si blog

Pomáhať a chrániť

bolo to koncom novembra,  nemala som veľa času na obdivovanie trasy, napokon poznám ju celkom dobre. Zastávky ako vždy na rakúsko-slovinskej hranici. Natankovať, kúpiť diaľničnú známku aj  zajesť si pljeskavicu, alebo gulášovú polievku.  Nuž a potom už len zdravotné zastávky.  Všetko som stihla, fajn. Len maličkosť, niekde som zabudla  okuliare a peňaženku.  Poviem úprimne, nemala som čas rozmýšľať,  ani sa vracať späť hľadať tieto veci. Za novučkými optickými okuliarmi mi bolo ľúto,  zachránili ma  staršie, rezervné   a základ cestovania –  kreditka mimo peňaženky.

Dva týždne neskôr  som dostala e-mail zo slovinskej polície. Oznámili mi, že  moju peňaženku a okuliare posielajú na veľvyslanectvo SR v Ľubľane. E-mail bol kultivovaný a dobrá správa potešila.  Následne sa ozvalo naše veľvyslanectvo v Ľubľane,  s ktorým som mala možnosť odkomunikovať spôsob, ako sa dostanú  zabudnuté veci späť ku mne.

Prečo to píšem?

  1. Slovinská polícia si váži cestujúcich vo svojej krajine a pomáha im. Na základe karty, kde bolo uvedené moje meno vyhľadali môj email,  napísali mi a postúpili nájdené veci aj s celým  neporušeným finančným obnosom  peňaženky na veľvyslanectvo SR.
  2. Veľvyslanectvo SR mi zaslalo kompletný  balíček na  dohodnutú adresu.

Môžeme si povedať štandard.  Áno, tak to má byť, ale mňa to skutočne potešilo. Vážim, si vynaložené úsilie,  perfektnú spoluprácu  slovinskej polície aj veľvyslanectva SR v Ľubľane.

Šťastnú cestu do Slovinska….

foto: autorka

V čom je lepšia Malta ako Slovensko?

17.06.2022

Malta prežíva v týchto dňoch už top sezónu. Hotely sú plné, ulice žijú ešte aj po polnoci, disco-kluby sú nabité. Pravdu povediac, Malta je ostrovom prázdnin, dovoleniek, alebo víkendov hlavne pre mladých. Tomu sa už v minulosti prispôsobila ponuka a tento segment ľudí sa na Malte skutočne cíti dobre. Malta pre mladých Angličtinové kurzy majú tradíciu, [...]

V Prahe aj v Budapešti to išlo v Bratislave nie

07.06.2022

Veľké budovy alebo komplexy určené pre kultúru a vedomosti sú možno v našom ponímaní megalománske, zbytočné, málo efektívne. Stačí si zájsť ku susedom a tam vnímajú tieto budovy predsa len inak. Praha Kongresové centrum Praha je dominantou mesta. Pôvodná budova („Palác kultury“ postavený v r. 1981) bola rekonštruovaná a rozšírená v rokoch 1998 [...]

Vezmeme si príklad z Nemecka?

01.06.2022

Cestovanie na celom území za 9 EUR počas celého mesiaca bez obmedzenia Nový program podpory cestovania hromadnou regionálnou dopravou v Nemecku umožní cestovať za cenu 9 EUR/ osoba počas celého 1 mesiaca na území celej krajiny. Cestovný lístok je platný vo všetkých regionálnych a mestských dopravných prostriedkoch či spojoch vrátane metra. [...]

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Posolstvo sv. Cyrila a sv. Metoda je nadčasové a univerzálne

05.07.2022 11:04

Prezidentka pripomenula, že svätý Cyril a svätý Metod sprostredkovali našim predkom vieru a vzdelanosť, teda základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 167
Celková čítanosť: 761295x
Priemerná čítanosť článkov: 4559x

Autor blogu

Kategórie