Založ si blog

Pomáhať a chrániť

bolo to koncom novembra,  nemala som veľa času na obdivovanie trasy, napokon poznám ju celkom dobre. Zastávky ako vždy na rakúsko-slovinskej hranici. Natankovať, kúpiť diaľničnú známku aj  zajesť si pljeskavicu, alebo gulášovú polievku.  Nuž a potom už len zdravotné zastávky.  Všetko som stihla, fajn. Len maličkosť, niekde som zabudla  okuliare a peňaženku.  Poviem úprimne, nemala som čas rozmýšľať,  ani sa vracať späť hľadať tieto veci. Za novučkými optickými okuliarmi mi bolo ľúto,  zachránili ma  staršie, rezervné   a základ cestovania –  kreditka mimo peňaženky.

Dva týždne neskôr  som dostala e-mail zo slovinskej polície. Oznámili mi, že  moju peňaženku a okuliare posielajú na veľvyslanectvo SR v Ľubľane. E-mail bol kultivovaný a dobrá správa potešila.  Následne sa ozvalo naše veľvyslanectvo v Ľubľane,  s ktorým som mala možnosť odkomunikovať spôsob, ako sa dostanú  zabudnuté veci späť ku mne.

Prečo to píšem?

  1. Slovinská polícia si váži cestujúcich vo svojej krajine a pomáha im. Na základe karty, kde bolo uvedené moje meno vyhľadali môj email,  napísali mi a postúpili nájdené veci aj s celým  neporušeným finančným obnosom  peňaženky na veľvyslanectvo SR.
  2. Veľvyslanectvo SR mi zaslalo kompletný  balíček na  dohodnutú adresu.

Môžeme si povedať štandard.  Áno, tak to má byť, ale mňa to skutočne potešilo. Vážim, si vynaložené úsilie,  perfektnú spoluprácu  slovinskej polície aj veľvyslanectva SR v Ľubľane.

Šťastnú cestu do Slovinska….

foto: autorka

Keď sú informácie o cestovaní len poskladané slová bez pravdivého obsahu

02.07.2023

V dnešnom vysielaní Metropolitného rádia o 9,35 som si vypočula zmes informácií čo všetko bude platiť turista po príchode do zahraničia. Pani moderátorka čítala informácie rýchlo ale dosť neisto. Bolo zrejmé, že ani ona sama si nebola istá, či číta informácie pre individuálne cestujúceho alebo účastníka zájazdu. Neuvádzala ani prameň, z ktorého tieto [...]

Trojbalíček bez efektu, ITF Slovakiatour – labutia pieseň?

24.04.2023

Všetci poznáme marketingové balíčky 3 v jednom. V prípade ITF Slovakiatour (v minulosti veľtrhu cestovného ruchu) je to však naopak. Tento rok bol cestovný ruch len jednou minimálnou tretinkou celého podujatia. V bratislavskej Inchebe sa zmestili tri výstavy do komplexu areálu aj to ešte s veľkou časťou nevyužitého priestoru. Je otázka, či ide o postcovidový [...]

Nový down-town v Bratislave vyvára sociálnu priepasť

12.04.2023

Metropolitný inštitút Bratislava v rámci seriálu „Plánujeme Bratislavu“ zorganizoval podujatie s troma architektmi na tému: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu. Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, spoločne s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom [...]

sonda, vesmír

Irán tvrdí, že na obežnú dráhu Zeme úspešne umiestnil družicu

27.09.2023 12:42

Spojené štáty tvrdia, že iránsky program vypúšťania družíc je v rozpore s platnými rezolúciami.

pellegrini, fico, šimečka

Prieskum SANEP pre ta3: Fico si drží odstup, PS súperí s Hlasom, roj strán s 5 percentami, Matovič mimo

27.09.2023 12:30

Podľa aktuálneho exkluzívneho prieskumu spoločnosti SANEP pre televíziu ta3 z druhej polovice septembra má naďalej v parlamentných voľbách najvyššiu šancu na víťazstvo strana Smer.

Emmanuel Macron

Francúzsky veľvyslanec opustil Niger, ako to avizoval Macron

27.09.2023 12:15

Francúzsky prezident kritizoval nigerských pučistov, že veľvyslanca a zamestnancov francúzskej ambasády držia ako "rukojemníkov".

Nemecko Mníchov Bezpečnostná Konferencia polizei

Nemci zavedú dočasné kontroly na hraniciach s Poľskom a Českom

27.09.2023 11:44

Používanie náhodných kontrol namiesto komplexnejších hraničných kontrol umožňuje Nemecku obchádzať pravidlá.